יש הסכמות: בוטלה השביתה ברשויות המקומיות מחר

השביתה המתוכננת ברשויות המקומיות מחר בוטלה לאחר הסכמת הממשלה לדרישות של השלטון המקומי, כך נמסר היום (רביעי) מהמרכז לשלטון המקומי . יו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס: "התקציבים שהושגו מנעו את קריסת הרשויות". לפי הסיכום בין שר הפנים אריה דרעי למרכז לשלטון מקומי, הנחה השר דרעי  את מנכ״ל משרד הפנים, מרדכי כהן, לגבש מתווה לפתרון מענקי האיזון לרשויות לשנת 2020.

בדיון אצל מ״מ מנכ״ל משרד רה״מ, רונן פרץ, בהשתתפות מרדכי כהן, יו״ר מרכז שלטון מקומי חיים ביבס, יו״ר מרכז המועצות האזוריות שי חג׳ג׳, סגן יו״ר מרכז שלטון מקומי, בני ביטון ומודר יונס, יו״ר פורום ראשי הרשויות הערביות, סוכם כי משרד הפנים יודיע תוך 10  ימים על מענקי האיזון לשנת 2020, על בסיס תקציב בסך 3.150 מיליארד שקלים.

הדרישות של ראשי הרשויות המקומיות שכללו תוספת של מיליונים לבינוי מוסדות חינוך, הגדלת תקציבים ל- 190 רשויות עבור מתן שירותים בסיסיים, מתן תקצוב לתכנית מיגון הצפון להבטחת ביטחון תושבי הצפון, סבסוד התכנית חוג לכל ילד ביישובי הצפון וגיבוש תכנית חומש לסיוע למגזר הערבי, הדרוזי והבדואי נענו במלואן ע"י משרד הממשלה ובתיווך מנכ"ל משרד ראש הממשלה. לאור הישגים אלו, מודיעות הרשויות המקומיות כי השביתה שתוכננה למחר מבוטלת והשירותים העירוניים ינתנו כרגיל לרבות במוסדות החינוך, הסעות שירותי הרווחה ועוד.

שר הפנים, אריה דרעי: ״אני שמח שהגענו להסכם שיאפשר לרשויות המקומיות להתנהל באופן תקין גם בתקופת ממשלת המעבר. חשוב שהשביתה נמנעה ונחסך סבל מיותר מתושבי הרשויות ובעיקר להורים ולתלמידים״.

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "התקציבים שהשגנו מנעו את קריסת הרשויות ויאפשרו לרשויות מהפריפריה, המגזר הערבי והצפון לתת לתושבים שלהם את השירותים הטובים ביותר. אני מודה ומעריך את כל ראשי הרשויות שהיו שותפים למאבק החשוב ופעלו למען כלל תושבי מדינת ישראל."

שי חג’ג’, יו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש מועצה אזורית מרחבים: "ראשי הרשויות, העיריות והמועצות, הביאו יחד להישג חשוב עבור תושבי ישראל ומנעו משבר וכאוס. התאחדנו כולם יחד למען מטרה משותפת: למנוע כאוס כלכלי ברשויות ושיאפשרו לנו להמשיך לעבוד ולהעניק שירותים איכותיים. העיכוב בהעברת תקציבי הממשלה גרם למשבר שהביא לעיכובים בתשלומים ופגע בביצוע פרויקטים חיוניים בהם בניית מוסדות חינוך, תשלומים עבור הסעות תלמידים ועוד. הזהרנו את משרדי הממשלה שאם כך יקרה, יעברו עוד שנים עד שיתוקנו הנזקים ועד שיהיה ניתן לחדש את הבנייה. אני מודה לכל ראשי הרשויות, לראש הממשלה ולשרי האוצר והפנים ואנשי משרדם על התערבותם, שהביאה לפתרון המשבר ומנעה את השביתה.״

מודד יונס, יו"ר הועד הארצי של ראשי הרשויות הערביות וראש מועצת ערערה: ״לאחר מאבק של השלטון המקומי, הצלחנו לשמור על התוכנית למגזר הערבי לצד קידום תכנית למיגור האלימות עליו הכריז ראש הממשלה שתמומן מתקציב תוספתי״

עוד הוסיף ביבס כי הוא מודה לראש הממשלה ,שר הפנים ושר האוצר שנרתמו מיד לפתרון המשבר יחד עם מנכ"לי משרדיהם, נענו לדרישות התקציביות החשובות ומנעו את אי הנוחות שבשביתה עבור התושבים. השלטון המקומי מודה ליו"ר ההסתדרות, מר ארנון בר דוד ,יו"ר הסתדרות המעו"ף ויו"ר הסתדרות המורים על הרוח הגבית והתמיכה הבלתי מסוייגת במאבקו. כעת, יוכלו הרשויות להמשיך ולתת את השירות הטוב ביותר לתושבים שלהם.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website