כבאים בעיירה בפרגוואי צילמו לוח שנה בעירום כדי לגייס משאבים

פטימה אולמדו עמדה לראשונה עירומה לצילומי לוח השנה, כשהיא מחזיקה צינור מגולגל בידיה שכמעט לא כיסה את בטנה ההרה. אחריה הצטלמו כבאים מתנדבים אחרים: חורחה לייבה השתמש במסור שרשרת כדי לכסות את השטח שמדרום לטבור שלו ומצפון לברכיו. דניאל רודריגז, הוריד בגאווה את מכנסי התליונים שלו עד מגפי הגומי שלו. בכיתוב בתחתית של כל תצלום כתוב: "התפשטתי בשביל התמונה הזאת, כי ככה המדינה מחזיקה אותנו: גוזל עירום".

חודש אחר חודש, חושפים עצמם הכבאים בתמונות כדי לגייס כסף ולדרוש משאבים מהממשלה לתחנת הכבאות שלהם בעיר קטנה זו בפאתי עיר הבירה של פרגוואי. "אנחנו מפגינים ככה כי ככה אנחנו עובדים: אנחנו עירומים כמעט", אמר מפקד מכבי האש אלסידס בריץ, שצולם בעמוד נובמבר מחייך כשהוא מטפס על מנוע כיבוי אדום, לבוש רק בקסדה.

כבאי העיירה סן רוק גונזלגס בפרגוואי עם לוח השנה שהפיקו (AP Photo/Jorge Saenz)

"לכבאים בתחנת סן רוקה גונזלס אין ביטוח בריאות, מה שמעמיד אותנו בסיכון כל הזמן", אומר בריץ, שגם הוא נהג אמבולנס במרכז הבריאות המקומי. אנשי המחלקה האחרים עומדים במשימות הכיבוי ובמקביל מחזיקים משרות כמורים, עיתונאים או שרברבים. חלקם משתתפים בבית הספר לאחיות או מסיימים תואר במשפטים.

כבאי העיירה סן רוק גונזלגס בפרגוואי עם לוח השנה שהפיקו (AP Photo/Jorge Saenz)

"הרווחים שלי מקורם בהערכה ובהכרת תודה של אנשים", אמרה הכבאית המתנדבת, סילביה בריץ. "זה שווה הרבה יותר מכל משכורת". עם זאת, הכבאים נאבקים כדי להצליח לשלם את ההוצאות ולעתים קרובות נאלצים לעשות השלמות ולקנות ציוד בסיסי כמו כפפות מגן מכספם שלהם. התחנה מקבל כ 600 דולר לחודש לשרת את 16,000 תושבי סן רוקה גונזלס. אבל הכבאים אומרים כי דלק ותחזוקת הציוד, הכולל אמבולנס וכבאית שנתרמה על ידי ספרד, עולה כ -1,000 דולר בחודש.

הרעיון ללוח השנה התעורר במהלך שיעור צילום של המורה הצרפתי חוסה מריה גררו. "יש לי כמה סטודנטים שמתנדבים בכבאות, והרעיון עלה כשדיברנו על הסרט ‘ללכת עד הסוף’" הוא סיפר, בהתייחסו לקומדיה הבריטית על קבוצת גברים שמרכיבים להקת עירום. "זה תהליך שנמשך כחצי שנה. ראשית, הייתי צריך לשכנע אותם כי אין שום דבר רע בהצבת עירום לתמונה. זו עיר קטנה המורכבת בעיקר מחקלאים, ולא רגילה לשינויים פתאומיים ", אמר גררו.

אך מאז שהתפרסם, לוח השנה התפשט כמו אש בשדה קוצים באחת השמרנית יותר בדרום אמריקה. "יש אנשים שאינם בעד זה… יש להם תפיסת עולם סגורה. אבל הם רק מעטים, "אמרה בריץ. "רוב האנשים הסכימו עם זה. הם אהבו את זה. הם תומכים בנו".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website