כדי להתמודד עם המחסור: אל על מטיסה לישראל 3 מיליון ביצים

אל על מטיסה 3 מיליון ביצים בשתי טיסות מפורטוגל ושלוש טיסות מאוקראינה. הבוקר נחתו שלוש טיסות הראשונות, בהן כ-1.8 מיליון ביצים, שיגיעו לשווקים היום (שלישי) ומחר. בהמשך החג יגיעו משלוחי ביצים מיובאים נוספים באניות הנמצאות בדרכן לישראל.

אל על: כ-3 מיליון ביצים בדרך לישראל, בטיסות שינחתו לאורך היום מחר ובהמשך השבוע. מדובר ב-2 טיסות מליסבון פורטוגל ו-3 טיסות מקייב אוקראינה, כשעל כל אחת 45 טון ביצים@N12News
קרדיט: דוברות אל על pic.twitter.com/p4dYGzV4wc

— Carmel Libman כרמל ליבמן (@libman_carmel) April 6, 2020

בישראל שורר מחסור בביצים הנובע מכמה סיבות. משק הביצים בישראל הוא משק מתוכנן, שמתמודד באופן קבוע עם כושר ייצור נמוך משיאי הביקוש, דוגמת חג הפסח. בשנים רגילות, משלימים מחסור זה ביבוא ביצים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפי דיווח בכלכליסט, הצעדים בהם נקט עד כה משרד החקלאות כשלו: הגדלת מכסות היבוא ללא מכס ל-100 מיליון ביצים ממדינות האיחוד האירופי נעשתה עוד בינואר. היבואנים הצליחו לנצל רק שליש מתוכן וזאת בשל ביקוש גובר לביצים באירופה, בהשפעת התפרצות וירוס הקורונה.

גם התרת יבוא מאוקראינה נעשתה מאוחר מדי. לפני ימים ספורים יזם המשרד סבסוד של 10 מיליון שקלים בעבור הטסת 20 מיליון ביצים בסך הכל – המהווים סבסוד של חצי שקל לביצה.

במקביל, פעל המשרד לקידום הגעתן של אניות שבמטענן ביצים המיועדות לישראל, מהלך המחייב את שינוי סדר הביקורים של האניות בנמלים וככל הנראה גם פיצוי כספי משמעותי על השינוי. מהלך זה יאפשר את הגעת הביצים הללו לשווקים רק לאחר ליל הסדר, כאשר אין מועד מדויק להגעתן.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website