כחלון: הגרעון הממשלתי עמד בדיוק על היעד שהצבנו

תקציב המדינה עמד ביעד הגרעון לשנת 2018, כך הודיע היום (ראשון) שר האוצר משה כחלון בטקס עובד מצטיין של משרד האוצר.

את הדברים אמר כחלון בכנס עובדים מצטיינים של משרד האוצר. בדבריו הוא הדגיש את הישגו בדאגה לאוכלוסיות החלשות ותקף את הביקורות שהטיחו בו העיתונים הכלכליים בחודשים האחרונים כשנראה היה שהשנה תסתיים עם פריצה של יעד הגרעון.

"לפני שעה הודיע לי החשכ"ל שהגרעון הממשלתי לשנת 2018 הוא לא  3.6% 3.5%" אמר כחלון, כשהוא עוקץ את ההערכות לפיהן הגרעון יהיה גבוה במיוחד. "משרד האוצר עמד בדיוק ביעד שהצבנו. אתם העובדים עמדתם ביעד".

"לאורך כל התקופה האשימו אותנו בחוסר אחריות. עבורם מי שנותן כסף לנכים הוא לא אחראי מי שקולט עובדי קבלן הוא לא אחראי. אנחנו אחראים. הצמחנו את המשק ושמרנו על כל המסגרות הפיסקאליות. לא סטינו באגורה. יש אנשים שקשה להם עם זה. שטוענים שהמשק לא יכול לשאת עובדים עם שכר מינימום או עובדי קבלן שיקלטו. אומר את זה אדם שאין לו במשפחה עובד קבלן."

אומנם כחלון אמר את הדברים מול עובדי משרדו אך לא ניתן להתעלם מכך שהדברים כוונו אל הבוחרים כעוד נאום בחירות. עם זאת יש לציין כי במהלך החודשים האחרונים כחלון נאבק שוב ושוב בביקורת, הן מתוך משרד האוצר והן מכלי התקשורת שפרסמו תחזיות אימים של פריצת יעד הגרעון. כחלון בהחלט ניצל את הנתונים שהעביר לו החשכ"ל כדי להשתיק את כל המבקרים.

"שלא יגידו לכם ששיחקו במספרים. זה קשקוש" אמר שר האוצר, בהתייחסו לטענות כי הגרעון הורד בצורה יזומה. "כל המספרים האלה מפוקחים על ידי חברות בין לאומיות. אין דבר כזה לשחק במספרים. בחיים הכלכליים כשאתה מנפיק חוב, שם לא יושבים ילדים קטנים. בעיתונים שלנו אומרים שיחקו במספרים. אלו המספרים האמתיים".

"אין אנשים יותר מתאימים למעמד הזה ממכם – העובדים המצטיינים של משרד האוצר.
שינינו תפיסה של שנים. זה לא קל. זה הולך לאט. אחד הדברים הקשים בכלכלה זה לצמצם פערים. אנחנו שינינו סידרי עדיפויות. האשימו אותנו בבזבזנות. לא בזבזנו. השקענו. השקענו בשכר מינימום, במס הכנסה שלילי. השקענו בשכר חיילי החובה. ואנחנו רואים את התוצאות."

Leave a Reply

Name *
Email *
Website