כחלון: “למה את שכר הבכירים המשק יכול לשאת אבל 5,300 ש”ח הוא לא יכול?”

"אמרו ששהמשק לא יוכל לשאת את העלאת שכר המינימום. למה את שכר הבכירים המשק יכול לשאת אבל 5,300 שקלים הוא לא יכול? יש פה אטימות חברתית וכלכלית", אך אמר שר האוצר משה כחלון בוועידת הסתדרות עובדי המדינה המתכנסת היום (שלישי) בתל אביב.

"הגיעו אלי מהאוצר ואמרו שיש להם תכנית מהפכנית – אין ארנונה במדינת ישראל. איך אין ארנונה? נעלה את המע"מ בשני אחוז ונבטל את הארנונה" הוסיף, "אז אני שואל אם לי יש וילה בכרמל, ואני משלם 25 אלף שקלים בשנה ארנונה, ואני צורך ב-10,000 שקלים, אז שני אחוז זה 200 שקלים. אז אותו נכה או קשה יום צורך גם, נגיד, 10,000 שקלים, יוצא שהעני והחלש משלם על ההוא עם הוילה. על פניו נראה מהפכני אבל אם אתה רגע בודק את מגלה שזה הפוך. זה העניין, ולכן שיתוף הפעולה עם ההסתדרות הוא חשוב. מדובר פה בחבורה של אנשים שאיכפת להם שנתעסק עם שוויון. ראינו את האיכפתיות של אריאל (יעקבי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, ט.כ) במאבקים שלו בהסכם השכר הדיפרנציאלי ועוד".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן , יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי ושר האוצר משה כחלון בוועידת הסתדרות עובדי המדינה (צילום: דבר ראשון)

לדבריו, "הרבה פעמים תוקפים אותי על שיתוף הפעולה עם ההסתדרות. לקבל ארוחת צהריים זה קומבינה? לקלוט עובדי קבלן זאת קומבינה? עיתונאי שתוקף את זה לא הרגיש את זה בבית את ההשפלה שחתכו יום חופש, העיתונאי הזה לא ראה את אבא שלו מתווכח עם הבוס ומבקש מה שמגיע לו והבוס היה אומר לו ‘בסדר, אבל מחר אל תבוא’. הלוואי וכולם ירוויחו 30 אלף שקלים בחודש, אבל עד אז, לפחות בואו נגן על אלו שלא".

עוד אמר כחלון כי "אני גאה על שיתוף הפעולה עם ההסתדרות, גם אם אשלם עליו מחיר פוליטי, הוא שווה. תודה לאבי (ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, ט.כ) שבזכותך פגשתי אישה עובדת קבלן שנקלטה ואמרה לי עם דמעות בעיניים ‘תודה’. זה שווה לי קדנציה".

"היום מדד הג’יני הכי נמוך בשנים האחרונות איך זה קרה? מה חשבתם מוציא מעוני? פעולות ותקציבים, לא לריב עם ההסתדרות. שיתוף הפעולה בין האוצר להסתדרות, כל עוד אני שר האוצר, ימשך בכל תנאי ומצב. רק דבר אחד – אני צריך להיות שם

Leave a Reply

Name *
Email *
Website