כ”ץ נפגש ראשי ארגוני המגזר העסקי: “הטלת סגר כללי על המשק תפגע קשות בכלכלה”

שר האוצר ישראל כ"ץ נפגש היום (חמישי) עם ראשי ארגונים מהמגזר העסקי כדי לדון במשמעויות הטלת סגר על המשק. בפגישה הביע כ"ץ את התנגדותו להטלת סגר כללי, וכך גם ראשי הארגונים שנכחו בה. הפגישה נערכה לקראת קבינט הקורונה המתכנס היום וצפוי לדון בצעדים לבלימת התפשטות המגפה ובתכנית לחגי תשרי.

"הטלת סגר כללי על המשק תפגע קשות בכלכלה הישראלית, שנמצאת בשלבי התאוששות", אמר השר כ"ץ בתום הפגישה, "בישיבה העלו נציגי המגזר העסקי את הקשיים איתם יתמודדו במידה ויוחלט על סגר. בנוסף דנו בפתרונות האפשריים איתם אגיע לישיבת הקבינט. פרשנו רשת בטחון נרחבת לשכירים, לעצמאים ולבעלי העסקים, שפועלת היטב, כדי לאפשר להם לצלוח את התקופה הקשה, עד לחזרת המשק הישראלי לפעילות מלאה״.

בפגישה נכחו אייל חנקין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, אופיר שריד, מנכ"ל חברת מליסרון, דדי ריזל, מנכ"ל איגוד הקמעונאים, אביר קארה, ראש ארגון "אני שולמן", רון תומר, יו"ר התאחדות התעשיינים, אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונאים, אייל הלוי, ראש איגוד כנסים ותרבות, שי ברמן, יו"ר איגוד המסעדנים, אייל זכרון, נציג המסעדנים וירון גינדי, ראש לשכת יועצי המס.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במהלך הפגישה הבהיר כ"ץ כי הוא מתנגד לסגר כללי ועל כן הציג תוכנית אלטרנטיבית לריסון במסגרתה תחולק הארץ לאזורים כתומים ואדומים. תכנית זו מאפשרת לשמור על רציפות המסחר, מקומות העבודה ומערכת החינוך תוך צמצום משמעותי של התקהלויות ובכך הורדת הסיכוי להדבקה. על פי הערכת משרד האוצר, החלה של סגר כללי תהווה מכה אנושה לכלכלה, שעל פי הערכות האוצר תעלה למשק בין 15 ל-20 מיליארד שקלים נוספים בחודש, מעבר לעלות המגבלות הנוכחיות.

בנוסף הציג שר האוצר את עיקרי התוכנית הכלכלית למגזר העסקי שנועדה לסייע בתקופת הקורונה לרבות הפחת המואץ, רשת הביטחון לעצמאים ומנגנון החל"ת.

ראשי המגזר העסקי הבהירו כי הם מתנגדים למהלך של סגר כללי וכי יש ללמוד לחיות לצד הקורונה ולהימנע משימוש בצעדים דרסטיים מסוג זה.

רון תומר, יו"ר התאחדות התעשיינים הבהיר כי הוא תומך בתוכנית משרד האוצר לצעדי ריסון, וככל שידרשו צעדי ריסון הם יביעו תמיכה במודל זה.

אופיר שריד, מנכ"ל מליסרון הבהיר שסגר יהווה "מכת מוות שלא ניתן יהיה להתמודד איתה".

אמיר חייק, מנכ"ל התאחדות המלונות ושי ברמן, מנכ"ל התאחדות המסעדות, סיפרו כי חוסר הוודאות של הסקטור העסקי בכל הקשור להחלת המגבלות, ועצם השמועות על סגר כללי פוגעות באופן משמעותי במשק וכי ישנה חובה לייצר ודאות עסקית.

ראשי המגזר העסקי הביעו חשש כי עסקים שיסגרו פעם נוספת כתוצאה מסגר נוסף לא יצליחו להתאושש. בנוסף העלו את הדרישה להגביר אכיפה במקום להטיל מגבלות.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website