כצפוי: בנק ישראל השאיר את הריבית ברמה של 0.25%

בנק ישראל החליט היום (שני) להותיר את הריבית ברמה של 0.25%. כצפוי, על אף התפרצות הקורונה, לא הוחלט על שינוי במדיניות המוניטרית נכון לכרגע, אך הסיכויים להורדת ריבית בעוד חודש וחצי גוברים.

ההאטה הצפוייה מהתפרצות נגיף הקורונה, יחד עם הורדת הריבית הצפויה של בנק הפדרלי בארה"ב, עשויים להקל על הבנק ישראל להחליט להוריד את הריבית באפריל. על פי מרבית האנליסטים, המשך התפשטות הנגיף מעבר לחודש הבא עשוי להגביר משמעותית את הסבירות של הורדת ריבית במועד הבא.

"התפרצות​ נגיף הקורונה בסין משרה אי ודאות באשר לפעילות הכלכלית העתידית בעולם ובישראל, ולהשפעות על האינפלציה ועל השווקים הפיננסיים", נכתב בהודעה של בנק ישראל. "תרחיש הבסיס המנחה את ההערכות של מרבית המוסדות הכלכליים הבינלאומיים הוא שהתפשטות הנגיף תיעצר בחודשים הקרובים, וההשפעה הכוללת על הכלכלה העולמית צפויה להיות מוגבלת.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

להערכת בנק ישראל בתרחיש זה לא צפויה השפעה מקרו כלכלית משמעותית בישראל: "במידה והמשבר יתארך ויזלוג אל מדינות נוספות, ובפרט אם ידרשו צעדי מניעה חריפים בישראל, צפויה השפעה משמעותית יותר. בתרחיש כזה, עומד לרשות הוועדה מגוון כלים כדי להעמיק את מידת ההרחבה המוניטרית".​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website