כשנה לאחר שהעובדים התאגדו בהסתדרות נחתם הסכם קיבוצי ראשון בפועלים סהר

הנהלת פועלים סהר ועד עובדי החברה וההסתדרות, חתמו על הסכם קיבוצי המסדיר את תנאי העובדים כחלק משינוי הייעוד שעוברת החברה בימים אלה. עשרות עובדי החברה התאגדו בהסתדרות לפני כשנה והצטרפו לעמיתיהם בבנק הפועלים ולכ-800 אלף עובדים ועובדות במשק, המאוגדים בהסתדרות. פועלים סהר, חברת הבת של בנק הפועלים, סיפקה עד עתה שירותי מסחר וניירות ערך לגופים מוסדיים, וצפויה לעבור שינוי ייעודי מחברת ברוקראז’ לחברת שירותי תוכנה.

מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר; יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל, ויו"ר הוועד, רוני גרפונקל, חותמים על הסכם קיבוצי (צילום: דוברות ההסתדרות)

במסגרם השינויים, מתוכנן צמצום במצבת עובדי החברה. ההסכם מסדיר את תנאי סיום העסקה וכולל מתווה פיצויי פיטורים מוגדלים ומענקי הסתגלות לכל עובדי החברה, בהתאם לוותק, אפשרות להיקלט בבנק הפועלים בהתאם לרצון העובד וצרכי הבנק וייעוץ פנסיוני והכוונה תעסוקתית לכל עובדי החברה. בתום תקופת המעבר ינהלו הצדדים מו"מ נוסף לגבי תנאי ההעסקה של העובדים אשר ימשיכו לעבוד בחברה.

ההסכם נחתם בין יו"ר ההסתדרות במרחב תל אביב, גרשון גלמן, מזכיר האיגוד המקצועי במרחב, עו"ד גיא רוטנברג, מנכ"ל פועלים סהר, חומי קפלן, וסמנכ"ל החברה, אודי ציטיאט. יו"ר ההסתדרות במרחב תל אביב, גרשון גלמן, מסר: "ההסתדרות הוכיחה כי בידיה להתגייס למען עובדים שמעולם לא היו חברים בה, ולהעניק את כל העזרה המקצועית, הארגונית והכלכלית". העובדים התאגדו בהסתדרות לפני כשנה. "בהידברות עניינית הצלחנו להביא את הנהלת החברה, וחברת האם להעניק לעובדים רשת בטחון, הכוללת תנאי פרישה מכובדים והוגנים. זהו איתות למעסיקים, שלא ניתן להתעלם לחלוטין מעובדים המועסקים בחוזים אישיים" הוא הוסיף.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לאחרונה נחתם הסכם קיבוצי לכ-7,500 עובדות ועובדי בנק הפועלים עצמו, במסגרתו נקבע כי העובדים יקבלו תוספות שכר של 550-700 שקלים ומענק חתימה בגובה של משכורת וחצי לכל עובד. במקביל להסכם דיווח הבנק לבורסה גם על אישור תכנית התייעלות חדשה של 900 משרות, על בסיס פרישת עובדים מרצון בשנים 2020-2022.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website