לאור השינוי הצפוי בגרעין השליטה: נחתם הסכם קיבוצי חדש בבזק

יו”ר ארגון עובדי בזק איציק בסל (מימין), יו”ר הסתדרות עובדי המדינה עו”ד אופיר אלקלעי, יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, , מנכ”ל בזק רן גוראון וסמנכ”לית משאבי אנוש בבזק מורן קיטה (צילום: רונן טופלברג)

ניצן צבי כהןכתב לענייני עבודה

  • רסס

צרו קשר עם המערכת:

עדכון אחרון: 18.09.2023

  • Share via Whatsapp
  • שתפו
  • צייצו
  • open more

    • שלחו במייל
    • הדפיסו

נושאים קשורים:

ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת בזק חתמו היום (שני) על תיקון להסכם הקיבוצי, לאור השינוי הצפוי בתנאי השליטה בחברה בהתאם לתיקון שהובילה המדינה בצו בזק. ההסכם מבטיח שמירה על האיתנות הפיננסית של בזק לטווח הארוך, זאת על ידי קביעת מנגנונים מיוחדים כמו שמירה על דירוג חוב, היוועצות עם ארגון העובדים, שמירת השליטה בחברת פלאפון והמשך הפעילות כחברה ציבורית. עוד נקבע כי ההסכמים וההסדרים הקיבוציים, כמו גם הנוהגים המקובלים בחברה כיום ישמרו במלואם, הן ביחס לעובדים והן ביחס לגמלאים הנוכחיים והעתידיים.

ההסכם יחול על יותר מ-5,000 עובדי החברה ויהיה בתוקף עד לשנת 2025, כשהנושאים הקשורים לפרישת עובדים לגמלאות יהיו בתוקף עד 2026. סעיפי ההסכם יוחלו במלואם גם אם שינוי גרעין השליטה יתבצע לאחר מועדים אלו על מנת להבטיח תנאים מיוחדים בהליך העברת הבעלות, אם וכאשר יתרחש.

עוד כולל ההסכם מענק כספי מכובד אשר יחולק על ידי ארגון העובדים. ככל שהחברה תהיה ללא גרעין שליטה, נקבע כי נציגות העובדים תוכל למנות נציג עובדים נוסף לדירקטוריון החברה. עוד נקבע שיפור בתנאי הפרישה של עובדים במעמד "קבוע ותיק" בדמות הגדלת התוספת השקלית ל-2,400 שקל (מכ-800 שקל בממוצע כיום). תשלום דמי הניהול לקרן הפנסיה יבוצע על ידי הנהלת החברה במקום על ידי העובדים (המשמעות היא תוספת לפנסיית הגישור בשיעור של 2.45%).

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אני רוצה לברך על ההסכם הזה שמיטיב עם עובדי ועובדות בזק לאור העברת גרעין השליטה, ומעניק להם ביטחון תעסוקתי. המשאב האנושי הוא הנכס הכי חשוב, ועובדים שמרגישים מוערכים ומתוגמלים – מהווים את מנוע הצמיחה הכי משמעותי לחברה, כך שכל הצדדים יוצאים נשכרים. בתקופה מאתגרת זו, חשוב שאלפי העובדים בבזק יידעו שיש להם אופק ורשת ביטחון לשנים הקרובות. אני רוצה להודות ליו"ר הסתדרות עובדי המדינה עו"ד אופיר אלקלעי ולוועד עובדי בזק על תרומתם להשגת ההסכם. תודה עם למנכ"ל בזק רן גוראון ולהנהלה שהיו שותפים ראויים. עלו והצליחו".

מנכ"ל בזק רן גוראון: "בזק נמצאת בתנופת עשייה והתחדשות, המייצרות תוצאות שיא. יחד עם ארגון העובדים הגענו להסכמה המשתקפת בהסכם זה ומתבססת על יחסי עבודה מצוינים והתמקדות משותפת בהצלחת החברה. אין לי ספק כי ההסכם החדש יאפשר לנו להמשיך להתמקד בצמיחה והובלת שוק התקשורת בישראל".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה עו"ד אופיר אלקלעי: "ההסכם הזה הוא פרי חשיבה ארוכת טווח של ההנהלה, של הסתדרות עובדי המדינה ושל ועד עובדים אחראי – הרואה את טובת החברה ושגשוגה לאורך שנים ארוכות. הביטחון התעסוקתי, מניעת אי-ודאות לעובדים והגנה על פורשים וגמלאים הינם נושאים הנמצאים בלב העשייה של הסתדרות עובדי המדינה"

יו"ר ועד עובדי בזק איציק בסלו: "אני מודה לחבריי בארגון העובדים על השותפות לדרך, שמביאה את החברה להישגים מדהימים. אודה ליו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על הגיבוי וחיזוק העובדים, וליו"ר הסתדרות עובדי המדינה אופיר אלקלעי על הליווי, התמיכה והסיוע לכל אורך המו״מ. למנכ"ל רן גוראון על התמיכה הקרובה במשא ומתן, לצוות המקצועי שליווה אותנו בצד הכלכלי והמשפטי ולמורן קיטה סמנכ"לית משאבי אנוש שניהלה והובילה את המו״מ בהגינות ובמקצועיות. לסיום, תודה גדולה לעובדות ולעובדי החברה על האמון והתמיכה. אני חושב שהסכם זה מניח יסודות מוצקים ליציבותה ואיתנותה הפיננסית של החברה לאורך שנים".

במעמד ההסכם נכח גם  מנכ"ל בזק רן גוראון וסמנכ"לית משאבי אנוש מורן קיטה. את עובדי בזק ייצגו במשא ומתן היועץ הכלכלי דורון כהן ועו"ד אלעד מורג.

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website