לאחר התלבטויות רבות: נבחר שם לגורת הקרנפים בספארי ברמת גן

ימים של ציפייה מורטת עצבים באו אל קיצם ומבין שלל ההצעות שנשלחו אל הספארי ברמת-גן, בין היתר על-ידי קוראי ‘דבר ראשון’, נבחר לבסוף שם לגורה השנייה של הקרנפית קרן פלס. הכירו את "קאווילי", קרנפית ה-31 שנולדה בספארי מאז הקמתו. פירוש השם הוא "מושלמת" בשפה הסוואהילית. צוות הספארי בחר להמשיך את המסורת על-פיה שמם של הקרנפים הנולדים מתחיל באותה אות של הקרנפה האם, קרן פלס.

מהספארי נמסר כבר בתחילת השבוע כי הקרנפית הזדרזה ללדת בשטח הפתוח, ולא נכנסה למתחם ‘בית היולדות’ המגודר בספארי. כדי שתוכל לעבור את השבועות האלה ברוגע ובקלות, המטפלים עודדו באותה באמצעות שביל של חציר ותערובת, להיכנס לאזור השמור והמגודר ותוך מספר דקות היא כבר הייתה שם עם בתה.

קרן פלס הקרנפית חובקת גורה שניה (צילום: שגיא טבצ’ניק)

במהלך השבועות האלו היא שהתה שם, ינקה, צפתה בקרנפים האחרים ובשאר בעלי החיים כשהיא ואמה מוגנות מכולם. המטפלים תכננו להשאירה עם בתה לפחות עוד שבוע או שבועיים אך ביום חמישי, רגע לפני רדת החשכה, הגורה הקטנה והסקרנית שלה החליטה לצאת דרך סורגי בית היולדות בכוחות עצמה.

היא החלה לרוץ לכל עבר ובדרך גם פגשה את הזכר עטרי שניסה לדחוף אותה בזמן שאמה לא יכלה להיות שם לצידה. המטפלים מיהרו להוציא את האם מהאזור התחום והשתיים התאחדו מיד.

מכיוון שקרן פלס הקרנפית היא כבר אמא מנוסה, היא החלה להרחיק את עטרי הזכר ולא נתנה לו להתקרב לבתה הקטנה. כעת האם ובתה השנייה מסתובבות בשטח הפתוח. הקטנטנה מקבלת שיעורים מאמה ולומדת להתמודד עם המשפחה שלה וכל שאר בעלי החיים.

כך זה התחיל? הקרנפה קרן פלס והקרנף עטרי (צילום: ערן חבני).

מהספארי נמסר כי "הספארי הוא גן החיות המוביל באירופה ברביית קרנפים וכל המלטה כזו היא התרגשות גדולה וגאווה אדירה. מדובר בבעל חיים שנמצא בסכנת הכחדה וריבוי הקרנפים הוא בעל חשיבות גדולה במיוחד".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website