לאחר לחץ ציבורי: רשת פוקס מוותרת על מענקי המדינה שקיבלה בשל משבר הקורונה

רשת פוקס ובעל השליטה בה הודיעו הבוקר (שישי) כי יוותרו על המענקים שקיבלה החברה מהממשלה בשל משבר הקורונה. בהודעת הדירקטוריון נכתב כי "לאור השיפור הניכר במכירות לאחר חזרת הקבוצה לפעילות, החברה מוותרת על כל מענקי המדינה". ההודעה יצאה לאחר שהרשת ספגה ביקורת ציבורית רחבה כשהודיעה על כוונתה לחלק דיבידנדים לבעלי המניות בסך 49 מיליון שקלים. החברה הוסיפה שהדיבידנדים הם בגין רווחי שנת 2019.

שר האוצר ישראל כ"ץ צייץ הבוקר כי הוא פונה לבעלי רשת פוקס הראל ויזל לבטל את ההחלטה לחלק דיבידנדים לבעליה בזמן של "מצוקה ומשבר". שלשום הודיעה קבוצת פוקס כי תחלק דיבידנד בגודל של 49 מיליון שקלים לבעלי המניות.

"החלטת בעלי רשת פוקס למשוך דיוידנד גבוה לכיסו בעיתוי זה, של שעת משבר ומצוקה, ולאחר כל הסיוע שהוא וכלל המעסיקים קיבלו למטרה המוצדקת של החזרת עובדים לעבודה, צורמת ומנוגדת לסולידריות המתבקשת. אני פונה אליו לבטל מידית את ההחלטה" כתב כ"ץ.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ההחלטה לחלק את הדיבידנד ספגה ביקורת קשה מצד מספר גורמים, כולל שר הכלכלה עמיר פרץ. הביקורת נוגעת לעובדה שרשת פוקס הייתה אחת המובילות בדרישה מהמדינה להעניק סיוע חירום לעסקים הגדולים בעקבות משבר הקורונה. החברה זכתה לסיוע מתוקף החוק לעידוד תעסוקה, כמו גם להלוואות בערבות המדינה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website