לאחר מאבק השחקניות: הושג סיכום על מועד פתיחת ליגת העל לנשים בכדורגל

ליגת הנשים בכדורגל לעונת 2020/2021 תיפתח באופן רשמי ב-10 בדצמבר. לאחר פגישה שהתקיימה בין נציגות השחקניות קארין סנדל, לי פלקון ואשרת עיני, ליו״ר ההתאחדות אורן חסון והסמנכ״ל אבי לוי, סוכם על חזרתה של הליגה לפעילות.

ההחלטה להחזיר את הליגה לפעילות הגיעה לאחר מאבק משותף של ארגון השחקנים והשחקניות וארגון ‘כדורגלניות עושות שינוי’. ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל פנה להתאחדות לכדורגל בדרישה להשיב לפעילות את ליגות הנשים. יו״ר הארגון קארין סנדל כתבה: "מכעיס ומקומם לגלות שההתאחדות לכדורגל מזלזלת בצורה בוטה וכואבת בנו השחקניות. כל הליגות כולל הילדים חזרו לפעילות ואילו הליגות לנשים מושבתות עד ינואר 2021".

משחק ליגת העל לנשים בכדורגל בין אס"א תל אביב למ.כ.נ רמת השרון (צילום: מושיק אושרי, אס"א תל אביב)

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, ח"כ עודד (ישראל ביתנו), שלח היום (חמישי) מכתב ליו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון. במכתב הוא טוען שדחיית פתיחת ליגת העל לחודש ינואר, היא המשך לאפליה הקשה של כדורגל הנשים ע"י ההתאחדות. "קשה לראות כיצד ההתאחדות כשלה בעשרים השנים האחרונות בקידום כדורגל נשים ועוד יותר קשה להבין את מנגנון קבלת ההחלטות המפלה באופן בוטה את ליגת העל של הנשים". 
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ארגון "כדורגלניות עושות שינוי" כתבו בדף הפייסבוק: "אנחנו שמחות שהקול שלנו נשמע והמחאה עבדה. התעמתנו עם הטענות של ההתאחדות ועשינו סדר בשלל המידע השגוי שמופץ לכל עבר ובעיקר סיכמנו על המשך שיתוף פעולה ושיח פורה וכולל את כל הגורמים בכדורגל הנשים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website