לאחר מקרה אלימות כלפי מורה, תושבת חטיבת הביניים בנצרת עלית לשעה

אלימות כלפי מורים הפכה לתופעה יומיומית. בעקבות אלימות כלפי מורה, יושבתו הבוקר (שני) הלימודים בחטיבת הביניים בנצרת עילית לשעה, לאחר שרק ביום שישי האחרון הושבתו בתי הספר בבאר שבע עקב מקרה אלימות חמור.

לאחר שניסתה להפריד בין שתי תלמידות שתקפו אחת את השנייה, נפגעה מורה בבית הספר בנצרת עלית, והובהלה לבית חולים כשהיא חבולה בגופה. בתגובה לאירוע האלימות, הודיעה הסתדרות המורים שתשבית את הלימודים בחטיבת הביניים בעיר לשעה, והלימודים יחלו בשעה 09:00. האירוע מתווסף לסדרת אירועי אלימות שהתרחשו רק בחודש האחרון בבתי ספר יסודיים ברחבי הארץ ובינהם באר שבע, חולון, אילת ועוד.

חצר בית ספר. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: נתי שוחט / פלאש 90).

"עוד אירוע אלימות חמור כלפי עובדת הוראה שמשרד החינוך לא מטפל בו", אמרה יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים. "יודעים לבוא למורים בדרישות בשלל נושאים אך כאשר אלא מותקפים באלימות המשרד לא נוקף אצבע. הסתדרות המורים תמשיך לתת גיבוי לעובדי ועובדות ההוראה. הלימודים יחלו בשעה 09:00 לאחר שבשעה הראשונה תתקיים אסיפת הסברה בנושא אלימות".

"אני מתריעה – השתיקה של משרד החינוך ואי המענה שהם נותנים לעובדי ועובדות ההוראה עוד תוביל אותנו חלילה לאסון ולאבדות בנפש", אמרה בן דויד בחודש שעבר, עת מתחה בחודשים האחרונים ביקורת על כך שהתוכנית למניעת מקרי האלימות בבתי הספר שהציגה הסתדרות המורים למשרד החינוך אומצה באופן חלקי בלבד.

בדצמבר 2017, אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את התיקון לחוק העונשין שמטרתו להחמיר את הענישה על תקיפת עובדות ועובדי חינוך, כך שתעמוד על עד חמש שנות מאסר. לטענת הסתדרות המורים, מאז אישור התיקון מקרי פגיעה באנשי חינוך ממשיכים להיות עניין שבשגרה. באותו חודש פרסמה הסתדרות המורים את תוצאות סקר האלימות שנערך בשנים 2017-2016. ממנו עלה שמעל ל-70% מעובדי ההוראה הותקפו מילולית או פיזית על ידי תלמידים. מתוך עובדי ההוראה שהעידו כי סבלו מאלימות, 61% הותקפו מילולית על ידי תלמידים, 33% הותקפו מילולית על ידי הורים, 32% הותקפו פיזית על ידי תלמידים ו-4% הותקפו פיזית על ידי הורים

Leave a Reply

Name *
Email *
Website