לאחר שאובחן כחיובי לקורונה: הנשיא דונלד טראמפ פונה במסוק לבית חולים

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ פונה הלילה (שבת) לבית החולים הצבאי וולטר ריד לאחר שאובחן כחיובי לנגיף הקורונה. על פי ההודעות הרשמיות סובל הנשיא בן ה-74 משיעול ומתסמינים קלים של הנגיף.

"הנשיא טראמפ במצב טוב, סובל מתסמינים קלים ועבד לאורך כל היום", אמרה מזכירת העיתונות בבית הלבן קיילי מקניני בהצהרה. "מתוך זהירות, ובהמלצת רופאו ומומחי הרפואה שלו, הנשיא יעבוד ממשרדי הנשיאות בוולטר ריד בימים הקרובים".

Going welI, I think! Thank you to all. LOVE!!!
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) October 3, 2020

רופאו של טראמפ, שון קונלי, אמר שהנשיא סובל מתסמינים קלים של המחלה בלבד. המסוק שהעביר את טראמפ לבית החולים נחת סמוך לשעה 00:30 (שעון ישראל) במדשאת הבית הלבן. למרות החשש שייתכן שיפונה בכיסא גלגלים או אלונקה, הוא צעד בכוחות עצמו לכיוון המסוק כשהוא עוטה מסכה ומנופף בידו לעבר צלמים. בהמשך הצדיע לחיילים שאבטחו את המסוק.

דוברת הבית הלבן, קיילי מקנאני, צייצה הצהרה מטעם רופאו, שון קונלי, שכתב כי "הנשיא לא זקוק לסיוע נשימתי בחמצן ומטופל בתרופה ‘רמדסיביר’". לדבריו, "הנשיא נטל את המנה הראשונה וכעת נח".

הנשיא דונלד טראמפ עוטה מסיכה לראשונה מאז פרוץ מגפת הקורונה בארה"ב. 12 ליולי 2020. (AP Photo/Patrick Semansky)

טראמפ נדבק ככל הנראה מהופ היקס – חברה בצוות שלו שטסה איתו לעימות הנשיאותי עם ג’ו ביידן. היקס תועדה שאינה לובשת מסכה, ובהמשך נמצאה חיובית לקוביד 19. כבר אתמול הודיע כי יכנס לבידוד.

הנשיא ידוע ביחסו השנוי במחלוקת לנגיף הקורונה, כשעד לאחרונה סירב להשתמש במסיכה. בעימות הנשיאות האחרון הוא פנה ליריבו המועמד הדמוקרטי ג’ו ביידן ואמר: "אני לא לובש מסיכה כמוהו. כל פעם שאני רואה אותו, יש לו מסיכה. הוא יכול לדבר ממחק 200 רגל והוא עדיין יופיע עם המסכה הכי גדולה שאי פעם ראיתי".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website