לאחר שנער בן 15 אובחן כחולה קורונה: בית ספר ויציע אוהדים בבידוד

משרד הבריאות הודיע היום (רביעי) כי אוהדים שהשתתפו בדרבי התל אביבי בשבוע ביום שני שעבר וכל התלמידים והמורים בבית הספר האזורי בגבעת ברנר צריכים להיכנס לבידוד ביתי, בעקבות אבחון כי נער בן 15 ששהה במקומות אלו חלה בנגיף הקורונה. בנוסף הודיע המשרד על זיהוי של שני חולים נוספים, שמעלים את מספר החולים בישראל ל-15. המשרד יכנס היום מסיבת עיתונאים עקב מה שנראה כמו עליית מדרגה בהיקף ההידבקות בישראל. בשעה 15:00 יתקיים דיון מקצועי במשרד הבריאות בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יעקב ליצמן הצוות המקצועי של המשרד, ולאחריה תהיה הצהרה לתקשורת.

הבוקר (רביעי) הודיע המשרד על שלושה חולי קורונה נוספים, אחד מהם הוא נער בן 15 המתגורר ביישוב אירוס שבמועצה האזורית גן רווה ולומד בתיכון במועצה האזורית ברנר. הנער ככל הנראה נדבק במקום עבודתו, סניף חנות הצעצועים "הפיראט האדום" שבעליה ידוע כחולה במחלה בעקבות ביקורו באיטליה. במהלך החקירה האפידמיולוגית שערך משרד הבריאות התברר כי בין היתר בילה הנער במשחק הדרבי התל-אביבי שנערך בשני שעבר באצטדיון בלומפילד בתל אביב, ובעקבות זאת הנחה המשרד את כל מי שנכח ביציע שער 8 להיכנס לבידוד ביתי של 14 יום מיום המשחק.

חולה נוסף שהתגלה היום הוא תושב תל אביב שיצא מישראל ב-22 בפברואר בטיסת איזיג’ט לאיטליה מספר EJ2564 בשעה 13:00 שנחתה בוונציה ב-16:20 ושב לישראל ב-29 בפברואר מוונציה בטיסה מספר EJU3342 שיצאה ב-12:20 ונחתה בישראל בשעה 16:30. נוסעי הטיסה מתבקשים להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד הטלפוני.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

החולה נמצא בבידוד בביתו מאז שובו לישראל ומלבד מימוש זכות ההצבעה בקלפי הייעודית למבודדי בית ברחוב קלאוזנר 14 ברמת אביב לא יצא מביתו. על מי ששעת הגעתו לקלפי זו הייתה בין השעות 10:15-11:15 להאריך את הבידוד הביתי ל-14 יום מיום הבחירות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות.

אצטדיון בלומפילד המשופץ (צילום: יאיר צוקר)

 

בהערכת מצב שמערכה הבוקר במשרד החינוך על רקע כניסת מעל ל-1,000 מתלמידי התיכון בברנר לבידוד, אמר שר החינוך רפי פרץ כי כל ההוראות שנתנו עד עכשיו מנעו התפשטות גדולה יותר וכי ההחלטה על בידוד היא של משרד הבריאות. "בתי הספר והמנהלים מקבלים נהלים והוראות ברורות, אנחנו לא משאירים אף אחד לבד. הגב שהמשרד נותן למחוזות הוא חשוב, הנטל עליהם גדול ויש חשיבות לקשר ההדוק. כל מי שנמצא בבידוד מקבל ליווי של הצוותים שלנו".​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website