לא מחכים לנס

עובדי חברת נס טכנולוגיות (NESS) שעובדים בבית החולים הדסה בירושלים, הפגינו (רביעי) ברמת אפעל מול ביתו של מנכ"ל החברה, שחר אפעל. העובדים מוחים על פגיעה בעבודה המאורגנת ועל הסחבת של ההנהלה במשא ומתן עמם ונושאים שלטים עליהם נכתב, בין היתר, "לא מחכים לנס", "שחר אפעל – קח אחריות" ו"כבד את רצון העובדים".

הפגנת עובדי "נס טכנולוגיות" מול בית המנכ"ל, שחר אפעל (באדיבות התאגדות עובדי נס)

עובדי התמיכה הממוחשבת בבית החולים הדסה, שהועברו מהעסקה ישירה להעסקה קבלנית באמצעות חברת נס, שובתים מזה כשלושה שבועות, על רקע סירוב הנהלת החברה להשוות את תנאיהם לתנאים של עובדי המנהל והמשק בבית החולים. הנהלת נס מסרבת באופן מוחלט להשיב לתביעות העובדים במשא ומתן שמתנהל בין הצדדים.

אסיפת עובדים בנס טכנולוגיות לקראת העיצומים בביה"ח הדסה (דוברות ההסתדרות)

בנוסף, ישנו סכסוך עבודה פתוח בקרב עובדי נס בעיריית ירושלים. העובדים שבתו לפני כשבועיים, במחאה על תנאי עבודה ירודים במתחם המחשוב בעירייה וסירובה של הנהלת נס לפתור את הסוגיה. בין היתר, העובדים מועסקים בקומת מרתף, בתנאי צפיפות קשים ובלא חלונות.

מההסתדרות נמסר כי העובדים האמונים על הפעלת מערכות המחשוב והתמיכה במוסדות אלה, נוקטים בצעדים ארגוניים, אולם במידתיות ותוך התחשבות בצרכים מהותיים של בית החולים ושל העירייה. זאת בשעה שחברת נס החליטה לפגוע בהתארגנות, בניגוד לדין ולחוק, הרחיקה שני עובדים מהדסה וזימנה לשימוע לפני פיטורים עובדת בעירייה – שלושתם חברי ועד נס ופעילים בהתארגנות.

עובדי נס טכנולוגיה בשביתה (באדיבות איגוד הסלולר האינטרנט וההיי טק)

בשבוע שעבר הגישה ההסתדרות תביעה על סכום של 600 אלף שקלים נגד חברת נס טכנולוגיות בגין פגיעה בהתארגנות עובדיה ובנציגיהם. בית הדין האזורי לעבודה הורה לחברה להשהות פיטורים וניודים של עובדים עד לדיון שייקבע בתיק. ביולי השנה קבע בית הדין הארצי לעבודה כי ההסתדרות היא הארגון היציג בנס, וכי על ההנהלה לשבת עם וועד העובדים למשא ומתן לחתימת הסכם קיבוצי.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website