לא משחקים באש: הכבאים דחו הפגנה מול בית רה”מ, בשל גל השריפות

"מתוך גילוי אחריות בימים של מאבק קשה בשריפות, החליט ועד עובדי הכבאות לדחות את ההפגנה שתוכננה מול משרד ראש הממשלה, הפגנה שבה רצינו להתריע על מצבו הקשה של מערך הכבאות ולהתריע מפני אסון", כך כתבו הערב (שני) בעמוד הפיסיבוק של ארגון הכבאים. בימים האחרונים מתמודדים הכבאים עם שריפות רבות, בעיקר בצפון הארץ, בשל תנאי מזג האוויר הקיצוניים המשלבים יובש, חום ורוחות מערביות. הארגון, כזכור, מתמודד כבר תקופה ארוכה עם נסיונות פגיעה מצד ההנהלה.

לא רק הכבאים מתמודדים עם השריפות, גם טייסת הכיבוי של המערך האווירי במשטרת ישראל מסייעת במערך, ובימים האחרונים מבצעים העובדים טיסות רבות במטרה להשתלט על האש. לדברי המשטרה, 12 מטוסי כיבוי לקחו היום חלק בפעילות האינטנסיבית של טייסת הכיבוי, בוצעו למעלה מ-70 גיחות של מטוסי הכיבוי והמסוקים, שהתפרסו על פני כ-49 שעות טיסה, בהם הוטלו כ-210,000 ליטר של מים מעורבים בחומרי כיבוי, מעכבי בעירה וקצף, לעבר מוקדי השריפות.

גם בשעה זו, ערוך המערך האווירי של משטרת ישראל בכוננות גבוהה, לאור תנאי מזג האוויר, על מנת לסייע לכוחות הכיבוי וההצלה ככל שיידרש.

פעילות מוגברת של טייסת הכיבוי של המערך האווירי במשטרת ישראל, לכיבוי מוקדי שריפות ברחבי הארץ. (קרדיט: דוברות המשטרה)

מהשירות המטורולוגי צופה שהלילה בהרי הצפון והמרכז יוסיפו לנשב רוחות מזרחיות ערות. מחר צפוי להיות עדיין חם מהרגיל עד שרבי. בבוקר בהרי הצפון והמרכז ינשבו רוחות מזרחיות ערות. מעונן חלקית. תחול עליה קלה בטמפרטות. יוסיך להיות חם מהרגיל עד שרבי. בבוקר בהרי הצפון והמרכז ינשבו רוחות מזרחיות ערות.

אתמול התמודדו הכבאים עם שריפות בשטחים פתוחים בנהלל, שריפה שפרצה ביער הצמוד לכפר דחי, השריפה השנייה במקום ביממה האחרונה שאף גרמה לפינוי תושבים מהישוב ואדם אחד נפגע משאיפת עשן.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website