“לא נהיה בני ערובה”: הסתדרות הגימלאים יוצאת למאבק בקיצוץ בפנסיות

הסתדרות הגימלאים נערכת למאבק בקיצוץ של 1.3% בקצבאות הפנסיה של כ-270 אלף גימלאים המבוטחים בקרנות הפנסיה הוותיקות. יו"ר הסתדרות הגימלאים שמוליק מזרחי פנה לראשי הסיעות בכנסת בבקשה לפעול בדחיפות כנגד הקיצוץ, שצפוי להיכנס לתוקפו ביוני הקרוב. ובשבוע הבא מתוכננת הפגנה מול משרדי ‘עמיתים’ – החברה הממשלתית המנהל את 8 קרנות הפנסיה הוותיקות.

הסכום שיקוצץ יתווסף ל-1.75% מהקיצבה, שנועדה לממן את הגרעונות של הקרנות, ולמעשה החוסכים ‘ייקנסו’ בסך הכל ב-3% מהקיצבה – שמשמעותם היא הפסד של מאות שקלים בחודש לכל חוסך. בהסתדרות הגימלאים מציינים כי ל-270 אלף מבוטחי הקרנות אמורים להצטרף עוד כ-170 אלף עובדים שמתקרבים לגיל פרישה.

"זה לא קיים בשום מקום, מדובר ב-3%, זה לא משהו שאפשר לעמוד בו", אמר ל’דבר העובדים’ יו"ר הסתדרות הגימלאים שמוליק מזרחי, "בעיקר לאור זה שהפנסיונרים לא מקבלים תוספות, המדד לא עולה. העובדים מקבלים דרגות והטבות, אך הגימלאים לא מקבלים דבר, לא מהביטוח הלאומי ולא מהפנסיות, והעלויות רק הולכות וגדלות. אנחנו רואים משפחות רבות שלוקחות הלוואות שיוכלו לטפל בעצמן, זאת בעיה קשה מאוד. לא רק שלא מעלים להם, הולכים להוריד להם. זאת שערורייה. יש כאן תקדים מאוד מסוכן, ואסור לתת לזה יד. הבהרתי בשם הסתדרות הגימלאים המייצגת את כלל הגימלאים,  ל’עמיתים’ כי הפנסיונרים אינם צד לוויכוח הציבורי בנושא קיצוץ הפנסיה ואינם יכולים להיות ‘בני ערובה’ בעניין זה".

משרד האוצר, האחראי על תקצובן של קרנות הפנסיה הוותיקות מאז הלאמתן ב-2003, החליט על הקיצוץ כבר בשנה שעברה, בטענה לגרעון אקטוארי בסך כ-200 מיליון ש"ח עקב סירוב הכנסת לאשר את העלאת גיל הפרישה לנשים מ-62 ל-64.

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website