לבייב מאשים

פרשת לבייב מסתבכת. קבוצת לבייב פנתה ליועמ"ש בבקשה שיחקור את נסיבות מותה של עובדת החברה. העובדת (42) שנחקרה במשטרה בפרשת הברחת היהלומים נפלה אל מותה ממשרדה בבורסה ליהלומים. במכתב שנשלח מחברת LLD ליועמ"ש נכתב כי "נסיבות מותה מעלות את החשש שנטלה את חייה מתוך מצוקה נפשית קשה, בשל חקירה אגרסיבית וחסרת מידה לה הייתה נתונה בימים האחרונים במשרדי יאחב"ל".

בחברה מאשימים את הלחץ שהופעל על העובדת שנחקרה באזהרה כגורם שהוביל אותה לשים קץ לחייה. "כיאה ל’ארגון פשיעה’, החקירה נגד עובדי החברה מתנהלת באופן בלתי מידתי, תוך הטרדתם, הפחדתם, והעמדתם במצוקה נפשית – הכול מתוך ניסיון לחלץ מידע על מעורבתו הנטענת של בעלי החברה בעבירות מס".

יש לציין כי התנהלות העובדת בשעות שלפני מותה מעלה שאלות רבות באשר לנסיבות מותה. בני משפחתה טוענים כי אין להם ספק שהעובדת נרצחה ולא התאבדה. זאת מאחר והעובדת כבר יצאה באותו היום מהמשרד ורק לאחר שהגיע לתחנת הרכבת החליטה לשוב על עקבותיה ולעלות למשרדה ואז נפלה אל מותה. בחברה טוענים כי זמן קצר לפני שנפלה אל מותה קיבלה העובדת טלפון מהמשטרה בו הוזמנה לחקירה נוספת.

עוד מציינת החברה במכתבה ליועמ"ש כי תפיסת חשבונות החברה הובילה לעיכוב בתשלום משכורות העובדים. "העובדת נשמעה מתבטאת בדאגה רבה לגבי מצבה הכלכלי עקב אי תשלום השכר".

במסגרת המכתב מציגה החברה מספר דוגמאות להתנהלות חריגה של המשטרה בחקירת המקרה ולכל אורך המכתב מתייחסת החברה לעצמה בביטוי "ארגון פשיעה" כשהוא מובא במרכאות כדי להדגיש את היחס החמור לו זוכה החברה ועובדיה מהמשטרה.

יש לציין כי המכתב של חברת LLD מגיע על רקע חקירת פרשה המאיימת על עתידה של החברה ושל בעליה סביב פרשת הברחת יהלומים לישראל והעלמת מס בהיקפים גדולים. במסגרת החקירה נעצרו בכירים בחברה בינהם גם בנו של בעלי החברה לב לבייב. לבייב עצמו שוהה כרגע בחו"ל ונמנע מלהגיע לישראל.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website