לבקשת המשטרה: עד המדינה מיקי גנור ישוחרר למעצר בית של 15 ימים

בית משפט השלום בראשון לציון קיבל היום (שלישי) את בקשת המשטרה, והורה לשחרר את מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות (תיק 3000) שחזר בו מעדותו, למעצר בית בן 15 ימים, בתנאים מחמירים.

גנור היה אמור להישאר במעצר עד יום חמישי הקרוב בשעה 18:00 בערב, אך המשטרה פנתה היום לבית המשפט וביקשה לקצר את מעצרו, זאת הן בשל מצבו הרפואי, והן בשל התקדמות בחקירה. אם זאת, הדגישה המשטרה כי חקירתו של גנור עדיין נמשכת. המשטרה צפויה להגיש נגד גנור כתב אישום בסעיפי שוחד ושיבוש חקירה.

גנור ישוחרר למעצר בית של 15 ימים, תחת פיקוח של 24 שעות של אשתו ובתו. נאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים האחרים בפרשה במשך 90 יום.

בשבוע שעבר פנה גנור מיוזמתו לפרקליטות, וביקש לשנות את הגרסה אותה מסר עד עתה למשטרה במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם עימו. בעקבות זאת, נחקר גנור במשרדי להב 433, חקירה לאחריה ביקשה המשטרה להשאירו במעצר מחשש לשיבוש חקירה על ידו. בהמשך, אמרה הפרקליטות כי היא שוקלת לסגת מהסכם עד המדינה שנחתם עמו בעקבות השינוי  בדבריו – החלטה שתוכרע באופן סופי בשבוע הקרוב.

לפי גרסתו החדשה של גנור, הוא לא העביר כספי שוחד במסגרת פרשת 3000, אלא שכר יעוץ. לטענת סנגוריו של גנור, הוא לא שינה את העובדות אותן מסר למשטרה בעבר – אלה רק את האופן בו הוא פירש אותן.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website