לבקשת 700 חברי ועידה: מפלגת העבודה תדון בשריונים של גבאי

גורמים במפלגת העבודה אספו מספיק חתימות לכנס את ועידת המפלגה במטרה להביא לביטול סמכותו של יו"ר המפלגה אבי גבאי למנות שריונים אישיים. למעלה מ-700 חברי ועידת מפלגת העבודה הגישו חתימותיהם לכינוס הועידה.

חברי הכנסת איתן כבל, יוסי יונה, איילת נחמיאס ורבין, מיקי רוזנטל ונחמן שי פעלו בחודשים האחרונים לאסוף מספיק חתימות לכנס את הועידה לפני הבחירות לצירי הועידה החדשה שיתקיימו ב-24 לחודש הזה. החמישה אספו למעלה מ-700 חתימות נדרשות והערב יגישו אותן למזכ"ל המפלגה כדי שיזמן את הועידה לעוד שבועיים. חברי הועידה דורשים לכנס את הועידה באופן מיידי על מנת לקבל החלטה לביטול ארבעת השריונים הפרסונליים שהיו"ר גבאי קיבל במסגרת "ארגז הכלים" שביקש מהועידה לאחר היבחרו.

מגורמים המקורבים לחמישה נמסר כי על רקע ההתרסקות הצפויה במחנה הציוני לאזור ה-12 מנדטים, אותה מנבאים הסקרים בבחירות הכלליות הקרובות, הם מעוניינים להחזיר את הדמוקרטיה למפלגה ולתת לחברי המפלגה לקבוע מה תהיה הרשימה. "אין לכחש גם כי המהלך נובע מביקורת עמוקה נגד היו"ר גבאי שלא סיפק את הסחורה ולא עצר את ההתרסקות".

גבאי מבקש בבחירות הקרובות לצירי הועידה להגדיל את מספר הצירים על מנת לדלל את כוחם של מספר מוקדי כוח במפלגה דוגמת ההסתדרות, המושבים והקיבוצים והערבים. כך הוא ישיג שליטה בוועידה לקראת האתגר הגדול הבא שלו בפריימריז של הרשימה לכנסת, כולל ניסיונו להבטיח לעצמו מספר רב של שריונים. יש במפלגה מי שמעריך שאם גבאי יפסיד, זו תהיה אות לפתיחת מהלך להחלפתו.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website