לוח ההמראות בנתב”ג נצבע באדום

לוח ההמראות בנתב”ג (צילום: הדס יום טוב)

נמל התעופה בן גוריון החל הבוקר (שני) בשביתה בעקבות הודעת ההסתדרות. גם הטיסות הנוחתות יתחילו להיפגע לאחר שעובדי חברת שירותי הקרקע לאופר הודיעו על הצטרפות לשביתה הכללית.

נוסעים רבים ממתינים למידע. חלק עדיין מחכים לראות מה יהיה, אך רבים מתכוננים לחזור הביתה אחרי שהבינו שהם לא יטוסו היום. "אני לא חוששת לטיסה, אם זה המחיר שאנחנו צריכים לשלם- נשלם", אומרת ל’דבר’, אורלי (60) מראשון לציון, שטסה לווינה, לבקר את בתה שגרה שם בתקופת לימודים.

"הבנתי שהמטוס כבר יצא מווינה, אבל אני מאמינה שהטיסה תידחה. גם אם נצטרך לחכות פה, גם אם צריך ללכת הביתה. העיקר שאת הטירוף הזה יעצרו. ההסתדרות צדקה שהיא הצטרפה למאבק, צריך פה הרבה כוח".

ממתינים למידע בשדה התעופה (צילום: הדס יום טוב)

יובל לוסטיג, דניאל רדליך ועמית יוסף, בני 18 מרמת השרון טסים ללונדון לטיול לפני הצבא, למשחק של מנצ’סטר סיטי נגד ליברפול. "אנחנו מתרגשים לקראת המשחק", אומר יואב, "אנחנו אופטימיים, הטיסה תצא קצת יותר מאוחר ומקווים שיסתדר".

מימין: יובל לוסטיג, דניאל רדליך, עמית יוסף (צילום: הדס יום טוב)

"הטיול הזה חשוב לנו, אנחנו חבורה של אוהדים ותכננו את זה הרבה זמן מראש", מוסיף יובל, "אפילו יצאנו באמצע בגרות בספורט היום ונצטרך לעשות מועד ב’ בשביל זה. אבל אני מבין שהמדינה בפילוג ואנחנו רוצים שלום. שתהיה מדינת ישראל אחת".

אשר, אסתי והילדים בדרך לחגוג את הפסח עם המשפחה במיאמי (צילום: הדס יום טוב)

אשר ואסתי שעלו לארץ לפני 5 שנים, טסים עם הילדים משה (4), דוד (2) ואליהו (1) לביקור משפחתי במיאמי: "דווקא היום נתב"ג קצת יותר טוב. הטיסה שלנו עדיין לא התעכבה, אבל לא יודעים מה קורה. אם הטיסה תבוטל נהיה בבעיה ונצטרך לחזור הביתה".

אשר תומך ברפורמה אבל אומר "חייבים פשרה, המדינה חייבת להיות באחדות. רק בהסכמה. אנחנו צריכים ללמוד יותר מההתנהלות בארצות הברית".

ממתינים למידע בשדה התעופה (צילום: הדס יום טוב)

שדה התעופה מתרוקן (צילום: הדס יום טוב)

כאמור, עובדי חברת שירותי הקרקע "לאופר" הודיעו שהם מצטרפים לשביתה הכללית ומפסיקים לתת שירות. עובדי החברה מטפלים בחלק גדול מאוד מהטיסות הזרות הנכנסות, המשמעות היא שלא יהיה מי שיטפל בחלק נכבד מטיסות אלו בחברות התעופה הזרות.

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website