ליגת כדורסל חדשה תכשיר שחקנים אפריקאים להיות הג’ואל אמביד הבא

ליגת ה-NBA בשיתוף פעולה עם התאחדות הכדורסל העולמית פיב"א, הודיעו באופן חגיגי על הקמת ליגה בינלאומית חדשה תחת אחריותן וניהולן ביבשת אפריקה שתקרא בשם The Basketball Africa League או בראשי תיבות BAL. הליגה החדשה תוקם בינואר 2020 ותכיל בתוכה 12 קבוצות מרחבי היבשת.

שני ארגוני הכדורסל המקצוענים יקיימו טורנירי מוקדמות כדי להכריע אלו קבוצות יעפילו לעונה הראשונה של הליגה היוקרתית והמקצוענית. הקבוצות הפוטנציאליות יוזמנו מהליגות הקיימות ברחבי אפריקה מתשע המדינות הבאות: אנגולה, מצרים, קניה, מרוקו, ניגריה, רואנדה, סנגל, דרום אפריקה ותוניסיה. המטרה הסופית היא ליצור ליגה של 12 קבוצות מתשע מדינות. לשלוש מדינות יהיו 2 נציגות בליגה ולשש המדינות הנוספות תהיה נציגה אחת.

כיום משחקים 13 שחקנים בעלי שורשים אפריקאים בליגת ה-NBA ויותר מ-80 שחקני עבר מיבשת אפריקה הופיעו בליגת הכדורסל הטובה בעולם. למרות זאת, התחושה כיום היא שזאת יבשת בה הכדורסל הוא לא מספיק מפותח וזהו נתח שוק של שחקנים שרוצים לפתח אותו ולהכשיר אותם בעתיד להיות שחקנים ב-NBA. המטרה המרכזית של שני הארגונים הוא הקמת ליגה שתשמש כחממה לגילויו של גו’אל אמביד או ביסמק ביומבו הבא.

מנכ"ל פיב"א אפריקה, אלפונס בייל, אמר כי הליגה תסייע לשחקנים להתחרות ב"סביבה הטובה ביותר. הקמתה של הליגה הזאת חיונית לשחקנים הצעירים שלנו באפריקה להתפתח, כאשר היא מעניקה להם מטרה לכוון אליה."

מזכ"ל פיב"א, אנדריאס זאגקליס, הוסיף: "זו שמחה גדולה לראות את השותפות שלנו עם ה-NBA נכנסת לשטח לא מפותח, כאשר אנחנו עובדים יחד בפעם הראשונה כדי למקסם את הפוטנציאל של הכדורסל המקצועני באפריקה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website