ללא חדר מצב, בלי פתרון למורים עם ילדים קטנים: ההיערכות החלקית לפתיחת מערכת החינוך

מורים וחברי הנהלה בבתי ספר מדווחים על הנחיות חלקיות בלבד לקראת פתיחת בתי הספר היסודיים היום (ראשון), שהגיעו רק במוצאי שבת. משרד החינוך לא פתח חדר מצב שילווה את החזרה ללימודים, כפי שנהוג בפתיחת שנת הלימודים או באירועי חירום. במשרד אומרים שעקב הנחיות משרד הבריאות האוסרות התכנסות לא יפעל חדר המצב, אך יפעלו קווים מיוחדים להורים ולבתי הספר למתן מענה לשאלות ובעיות. עד כה, מספר הטלפון לא פורסם.

״מורים נשארים ללא הנחיות ברורות עד הרגע האחרון״, אומר ל’דבר’ מרכז פדגוגי בבית ספר במרכז הארץ. לדבריו, ״רק הנהגה מנותקת מהשטח יכולה לקבל החלטות כה גדולות בפרק זמן כל כך קצר – בטוח יכלו לפעול אחרת. הם משאירים מורים עם הנחיות עמומות וכלליות עד הרגע האחרון שמשאירות את המורים בחוסר וודאות״.

חוסר הודאות בהיערכות לחזרה ללימודים מתבטא במספר היבטים שלא זכו להתייחסות מוסדרת. למשל, חזרה לעבודה של מורים בקבוצת סיכון או שבן משפחתם בקבוצת סיכון.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד הודיעה בן דוד כי בסוגיה קריטית שמלווה את החזרה ללימודים אין עדיין הסכמה: מה יעשו עובדי הוראה לילדים עד גיל 6 שין להם פתרון לילדים. "הצפנו את הנושא מול משרד החינוך, שדן בשעות אלו בסוגיה ואנו נעדכן אתכם ברגע שתתקבל החלטה בהמשך הלילה", כתבה בן דוד.

"אנו מבינים את הקשיים הרבים שאיתם אתם מתמודדים בימים אלו, נמשיך ללוות אתכם בתקופה המאתגרת שכולנו חווים ולשמור על זכויותיכם", כתבה בן דוד.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website