“למד דרך היוטיוב”: כתבי אישום כנגד מפעילי חברת השמת מנופאים ללא רשיון

שמונה כתבי אישום הוגשו על ידי יחידת התביעות בלהב 433 כנגד קבוצת חשודים בהפעלת חברות כוח אדם להשמת מנופאים באתרי בניין ברחבי הארץ,  בגין התחזות למנופאים, עבודה ממושכת בלא רישיונות, עבירות זיוף ומרמה בנסיבות מחמירות, וכן בעבירות של קבלת דבר במרמה, קשירת קשר לביצוע פשע ושורה ארוכה ומתמשכת של מעשי פזיזות, רשלנות ועבירות בטיחות נוספות במטרה להשיא רווחים. כתבי האישום הוגשו  לבתי משפט השלום תל אביב, ראשון לציון וירושלים.

כתבי האישום הוגשו בעקבות חקירת מפלג "פלס" לחקירת תאונות עבודה בלהב 433, המשותפת למשטרת ישראל ומשרד העבודה והרווחה וממוקמת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית. על פי הודעת המשטרה, "במהלך החקירה, נתפסו הנאשמים כשהם מפעילים עגורני צריח ללא הכשרה ורישיון בזמן אמת". עוד עלה מהחקירה כי אחד המעורבים למד להפעיל עגורן צריח דרך סרטונים ביוטיוב, זאת בשל ההליך הממושך להוצאת רישיון הפעלה.

לפני כשלושה חודשים הוגשו על ידי תביעות להב 433 שורת כתבי האישום ובקשות למעצר עד תם ההליכים כנגד מנהלי חברות כח אדם שהפעילו את רשת אספקת המנופאים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"כתבי האישום כנגד המנופאים הינם נדבך משמעותי במאבק בתופעה ובביסוס ההרתעה מפני עבריינות חוזרת, בפרט בדרג הביצועי הפוקד יום יום את אתרי הבנייה" הוסיפה המשטרה, "בהפעלת עגורן צריח, כלי עבודה כבד, טמונה מסוכנות אינהרנטית, וההפעלה מצריכה מיומנות רבה. הפעלה רשלנית, קל וחומר הפעלה בידי מי שאינו מורשה לכך,  מהווה נטילת סיכון פושע כלפי הציבור בכללותו ופועלי אתרי הבנייה בפרט ויכולה להוביל לתוצאות הרות אסון."

יו"ר ועד מפעילי עגורן צריח בהסתדרות, דן וורשבסקי, בירך על הגשת כתבי האישום ואמר ל’דבר’ כי "לא מתקבל על הדעת שאנשים מקבלים החלטה על דעת עצמם לעבור על החוקים תוך שהם מסכנים את הפועלים, את כל הסובבים ואת המנוף. המאבק במפרי החוק הוא ארוך ועיקש, וכולנו תקווה שפעולות אכיפה אלו ימשכו. רק ענישה של כל הנוגעים בדבר תביא להרתעה לטווח הארוך. פעולה משטרתית זו מביאה איתה תקווה לשינוי."

Leave a Reply

Name *
Email *
Website