לפני סכסוך עבודה: ההסתדרות נגד העסקת עובדי קבלן בעיריית חיפה

יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל, קרא לראש עיריית חיפה ד"ר עינת קליש רותם להיכנס למשא ומתן לפני הכרזה על סכסוך עבודה, זאת לאור כוונת העירייה להעסיק עובדי ניקיון באמצעות חברות קבלן. לטענת בר-טל, העירייה מפגינה "חוסר שיתוף פעולה והתעלמות מנציגות העובדים באופן שפוגע במרקם יחסי העבודה."

במכתב ששלח לקליש רותם, טען בר-טל כי התכנית להעסקת עובדי הקבלן, למרות שלא תלווה בפיטורי עובדי עירייה, באה במקום הוספת תקנים נדרשים והכנסת כלי עבודה נוספים, ובמקביל להיעדר איוש תקנים של עובדים שפרשו, אי מילוי תקנים חסרים של וכן הנחיה חד צדדית לקיצוץ שעות נוספות רוחבי וגורף, בניגוד לדין. עוד הוסיף כי "כל אלו נעשים באופן חד צדדי על ידי העירייה, ללא קיום שיח והידברות עם ארגון העובדים, במטרה לעקוף את ארגון העובדים ולפגוע בכח הארגוני של העובדים בעיריית חיפה."

בר-טל קרא לקליש רותם ל"הודיענו בהקדם, כי אתם מבטלים את כל הצעדים החד צדדיים, ונכנסים עם נציגות העובדים למשא ומתן בתום לב, שקיפות ורצון להגיע להבנות, שאם לא כן, ההסתדרות תכריז על סכסוך עבודה בעירייה, על כל המשתמע מכך."

כזכור, לפני מספר שבועות פרסם המקומון החיפאי ‘כלבו’ כי העירייה שוקלת ביצוע ‘פיילוט’ להעסקת עובדי ניקיון באמצעות חברות קבלן. על פי הפרסום, יבוצע הפיילוט ככל הנראה בשכונת הדר, ובמסגרתו לא צפויים פיטורים של עובדי ניקיון הקיימים כיום בעירייה.

תגובת עיריית חיפה טרם התקבלה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website