לראשונה: אניית מטען מאיחוד האמירויות הגיעה לנמל חיפה

מכולות מטען יבוא מאיחוד האמירויות נפרקו היום (שני), לראשונה באופן רשמי, ברציף נמל חיפה. כמה שעות לפני ישיבת הממשלה בה אושר הסכם השלום עם המדינה, נכנסה לנמל חיפה האנייה MSC Paris העושה קו גלובלי המחבר את נמלי הודו והאמירויות לנמל חיפה ומשם לנמלי החוף המזרחי של ארה"ב, ופרקה 15 מכולות מטען המיועדות לישראל. המטען שנפרק הכיל ברזל, ציוד כבאות, ציוד ניקוי וציוד אלקטרוני.

זו לא פעם ראשונה שנפרקות מכולות מטען ממדינות ערביות עימן לישראל אין יחסים רשמיים, כתחנת ביניים למעבר לאוניית צ’ארטר למדינות יעד אחרות. מעתה קווי ספנות גלובליים נוספים מהמזרח הרחוק צפויים לעשות עצירות דומות בקרוב בדרכם לנמל חיפה.

אנייה ראשונה המגיעה לישראל עם מטען יבוא מאיחוד ההאמירויות (צילום: גיאודרונס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בחשבון הטוויטר שלו: "הסכם השלום בינינו מביא לשיתופי פעולה שיכניסו מיליארדים לאזרחי ישראל. זה חשוב במיוחד בתקופת הקורונה כדי שנוכל לסייע לכולם ולחזק את הכלכלה".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"זו אותה עבודה ואותה הגברת"

רועי ג’ורנו, סוור רציף, החל הבוקר בשעה 06:00 משמרת רגילה לכל דבר, ולא כי צפוי להגיע המטען ההיסטורי לנמל. "היו כל כך הרבה כתבים ומצלמות שכמובן שעדכנו אותנו שאנחנו נפרוק את האנייה", הוא מספר ל’דבר’.

איך הרגשת?
"מאוד משמח שזה קרה אצלנו בנמל ההיסטוריה הזו, ושנפל בחלקי לעבוד במנוף הזה. מבחינת העבודה זה היה רגיל. כמו שאני בא כל יום לעבודה, לא היה משהו שונה. זו אותה עבודה ואותה הגברת.

"אנחנו מקווים שזה יהיה הספתח שיביא לפה הרבה עבודה לנמל. עוד אניות ועוד מטען. זה טוב לכלכלה ולמדינה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website