לראשונה: ועדת החינוך הורתה לסבסד כ-70% מעלות הפסיכולוגים בגני הילדים לגילאי 4-3

יו״ר ועדת החינוך, התרבות והספורט יוסף טייב (ש״ס) ושר החינוך יואב קיש (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

מיכל מרנץכתבת

  • רסס

צרו קשר עם המערכת:

עדכון אחרון: 19.09.2023

  • Share via Whatsapp
  • שתפו
  • צייצו
  • open more

    • שלחו במייל
    • הדפיסו

נושאים קשורים:

ועדת החינוך קיימה היום (שלישי) דיון בנוגע ל’צו לימוד החובה׳ – שיעור ההשתתפות של המדינה ושל רשויות המקומיות בקיום מוסדות חינוך רשמיים לשנת הלימודים הנוכחית תשפ"ד. לראשונה מאז 2018 נוספו השתתפויות תקציביות של המדינה הנוגעות ל’טרום טרום חובה’. 

השינויים העיקריים הם בהשתתפות המדינה בשכר של בעלי מקצוע ב’טרום טרום חובה’, גני הילדים המיועדים לגילי 4-3. המדינה תשתתף בעלות 68% מפסיכולוג ו-75% פסיכולוג נוסף על תקן ‘מתמחה זמני’. השתתפות זו היא למעשה השוואת ההשתתפות המדינה בשכרם של פסיכולוגים בגני חובה ובבתי הספר.  

הקצאה נוספת נוגעת לשכרן של תומכת חינוך רפואית ותומכת חינוך משלבת. השתתפות המדינה בשכרה של תומכת חינוך רפואית עומדת על 75% ולתומכת חינוך משלבת עומד על 70%. השתתפות זו מתקיימת כבר היום והצו רק מאשרר אותה. שינוי נוסף בצו הוא הבהרה כי השתתפות במדינה בעלות חומרי מלאכה וערכות טכנולוגיה לגני החובה (גיל 5) תשתנה ביחס לעלות. 

הסעיפים שלא השתנו מהצו הם עלויות השכר השונות בעלות אחידה לפי ההסכמים הקיבוציים השונים, אגרות שכפול חומרי מלאכה וערכות טכנולוגיות בהשתתפות דיפרנציאלית לפי אשכולות כלכליים-חברתיים של הלמ"ס. בנוסף הוצאות תפעוליות שאינן קשורות לשכר כמו חומרי ניקוי, מים ועוד בגני טרום חובה. 

לפי חוק חינוך חובה (1949) על ועדת החינוך לייעץ לשר החינוך בנוגע לצו. למרות זאת ולמרות בקשתו של יו"ר הוועדה יוסף טייב (ש״ס) לקיים דיון בצו בפברואר, הוועדה קיבלה לידיה את הצו כעת לאחר תחילת השנה ואישור התקציב. על כך אמר טייב כי: "עדיף מאוחר מאף פעם. עם זאת, אני קורא למשרד החינוך להגיע בשנה הבאה בזמן כדי שתהיה היוועצות מהותית ומשמעותית טרם שנת הלימודים. אם רוצים אחרת – מוזמנים לשנות את החוק״.

הצו שכאמור נובע מחוק חינוך חובה עוסק בתקצוב המדינה והרשויות המקומיות את מוסדות החינוך החל מגיל 3. 

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website