מדליה שנייה לישראל בקטאר: שגיא מוקי זכה בארד בטורניר המאסטרס בג’ודו

מדליה נוספת לישראל, ביומה השני של תחרות המאסטרס היוקרתית בג’ודו, הנערכת בדוחא שקטאר. שגיא מוקי, שלא התחרה שנה שלמה בעקבות פציעה, זכה הערב (שלישי) במדליית הארד (עד 81 ק"ג) לאחר ניצחון על סאנגו לי מקוראיה הדרומית, בקרב על המדליה. ההישג של מוקי מצטרף לברוך שמאילוב, שזכה אתמול מדליית הכסף (במשקל עד 66 ק"ג). טוהר בוטבול וגילי שריר הודחו בקרבות המוקדמים.

שגיא מוקי אלוף העולם (במשקל עד 81 ק"ג), החל את יום הקרבות בסיבוב השני, שם גבר ביתרון וואזרי על אסלאן לפינאגוב מרוסיה, מדליסט הזהב מגראנד פרי תל אביב 2020. לאחר מכן המשיך עם ניצחון נוסף גם כן ביתרון וואזרי בגולדן סקור, בתום 6 דקות של התמודדות מול כריסטיאן פארלטי האיטלקי אך נעצר ברבע הגמר, כשהפסיד לפרנק דה וויט ההולנדי וירד לבית הניחומים, שם ניצח ביתרון עונשים את שמיל בורצ’חאשווילי האוסטרי בחלוף 2 דקות מפתיחת הקרב.

בקרב על מדליית הארד התתמודד מוקי נגד סאנגו לי מקוריאה הדרומית. מוקי התחיל את הקרב אגרסיבי ונסיה לבצע תרגילים על הקוריאני. עונש פסק לשניהם. מוקי קיבל עונש שני והקרב הגיע לניקוד הזהב. 20 שניות בניקוד הזהב הצליח מוקי לבצע תרגיל ולאחר בדיקה של השופטים, הניצחון נפסק לישראלי.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג), החל את יום הקרבות בניצחון ביתרון וואזרי בגולדן סקור על האלוף האולימפי מלונדון, הגיאורגי לאשה שוואדאשווילי אך הפסיד לאחר מכן לויקטור סטארפו ממולדובה והודח מהמשך התחרות מוקדם מהצפוי. גילי שריר (עד 63 ק"ג) הפסידה בסיבוב הראשון לסזופי אוזבס מהונגריה.

ביומה האחרון של התחרות שייערך מחר, מדליסט הארד האולימפי מריו, אורי ששון (מעל 100 ק"ג) יפתח מול מדליסט הארד מאליפות העולם לפני שנתיים, אולזיביאר דורנביאר אלוף אירופה פיטר פלצ’יק (עד 100 ק"ג), מדורג ראשון בעולם ולכן עלה אוטומטי לסיבוב השני. לי קוכמן (עד 90 ק"ג), ורז הרשקו (מעל 78 ק"ג) יתחרו גם הם.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website