מדליית זהב לטוהר בוטבול בגרנד פרי אוסטריה בג’ודו

טוהר בוטבול (צילום: עודד קרני, באדיבות איגוד הג’ודו)

טוהר בוטבול זכה הערב (שישי) במדליית הזהב בגרנד פרי אוסטריה בג’ודו. בוטבול (עד 73 ק"ג) חזר להתחרות לאחר לאחר פציעה ממושכת וניצח בגמר את ראשיד ממאדלייאב האזרי.

את יום הקרבות החל בוטבול עם ניצחון באיפון בגולדן סקור בסיבוב השני על לוץ’ מאייר הגרמני, המשיך עם ניצחון בוואזרי בשמינית הגמר בגולדן סקור על לוקאס רייטר האוסטרי, וברבע הגמר השיג ניצחון באיפון על חסאן דוקאלי ממרוקו מדליסט הזהב מטורניר ורשה 2023.

בחצי הגמר המשיך בוטבול את המומנטום המצוין וגבר בניצחון בווזארי על פילפ ג’ובאנוביץ הסרבי, מדליסט הארד מהסבב האירופאי שהתקיים בשבוע שעבר בסארייבו, והעפיל לגמר, גמר ראשון לישראלי מאז אפריל 2021.

קרב הגמר: הישראלי פגש את ראשיד ממאדלייאב האזרי, מדליסט הזהב מהסבב האירופאי בסלובניה 2022 ואלוף אירופה עד גיל 23 לשנת 2019. בוטבול וממאדלייאב האזרי הציגו קרב טקטי ושקול מאוד שנכנס עמוק אל תוך הגולדן סקור, עם שני עונשים לחובת כל אחד מהם.

בתום 9 דקות של גולדן סקור ואחרי 13 דקות של התמודדות ספג האזרי את העונש השלישי לחובתו, שהעניק לבוטבול את מדליית הזהב השנייה בסך הכל בסבב העולמי, והראשונה מאז יולי 2019.

בנוסף, התחרה היום יפתח בדש (עד 81 ק"ג), בקרב הראשון שלו הכניע את חוס מקיולסק הרוסי, אבל בסיבוב השני סיים את דרכו בעקבות הפסד לאוקראיני מיכאילו סבידרק. מאיה קוגן (עד 70 ק"ג) הודחה כבר בסיבוב הראשון בעקבות הפסד לדנית אמילי סוק.

מאמן נבחרת ישראל אורן סמדג’ה: "טוהר סוחב פציעה לא קלה שהגבילה אותו בארבעה החודשים האחרונים, והוא חוזר לעצמו לאט לאט לאחר שעבר שיקום אצל הצוות הרפואי של נבחרות ישראל, שהצליח להעמיד אותו על הרגליים. ההישג היום הוא מדרגה בדרך למעלה, גאים בו".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website