מדליית זהב לקלעית הפראלימפית יוליה צ’רנוי באליפות העולם

הקלעית הפראלימפית יוליה צ׳רנוי (במרכז) עם מדליית הזהב באליפות העולם (צילום: גיא סטריק)

ליאור ברטלכתב ספורט

  • רסס

צרו קשר עם המערכת:

עדכון אחרון: 25.09.2023

  • Share via Whatsapp
  • שתפו
  • צייצו
  • open more

    • שלחו במייל
    • הדפיסו

נושאים קשורים:

הקלעית הפראלימפית יוליה צ׳רנוי, זכתה אתמול (ראשון) במדליית הזהב באליפות העולם בקליעה, במקצה רובה אוויר ל-10 מטר מעורב נשים וגברים, הנערכת בלימה, פרו.

זאת המדליה השלישית של צ’רנוי באליפויות העולם. ב-2019 זכתה במדליית הארד ב-50 מטר חופשי במצב שכיבה ובשנה שעברה במדליית הארד במקצה מעורב רובה אוויר 10 מטר. צ’רנוי כבר הבטיחה את הכרטיס למשחקים הפראלימפיים לפריז 24 באליפות העולם בשנה שעברה.

צ’רנוי סיימה את המוקדמות במקום השביעי עם 633.7 נקודות. בגמר היא לקחה את ההובלה מתחילת התחרות וסיימה ב-4 עשיריות יותר מנטשה הילטרוף הגרמניה שסיימה במקום השני. לפי בקשה מיוחדת, דאגו המארגנים שהמוקדמות והגמר לא יפלו על יום הכיפורים, על פי זמן פרו.

"רעדתי בסוף התחרות, זו זכייה ראשונה שלי במדליית זהב באליפות עולם וזה מרגש. רק לפני שבועיים השתתפתי באליפות אירופה, ושם לא הלך לי טוב, אבל למדתי מזה, התאמנתי כל יום ועבדתי עם המאמן שלי, גיא סטריק. המדליה היא מאמץ משותף של שנינו".


הקלעית יוליה צ’רנוי במשחקים הפראלימפיים בטוקיו (צילום: קרן איזקסון, הוועד הפראלימפי בישראל)

סטריק: "זהו ניצחון מאוד מתוק. על יוליה עברה שנה לא פשוטה בשל שבר בקרסול שגרם לכאבים בתחרויות עצמן ומחוץ להן. אחרי המקום הרביעי באליפות אירופה, עבדנו חזק על הקטע המנטלי, והפעם, היא הובילה לאורך כל הפיינל ולא שמטה את ההובלה לרגע. זה הישג יוצא דופן מכיוון שזה מקצה משותף לנשים וגברים עם מספר משתתפים גבוה (64 קלעים וקלעיות) מולם התחרתה ראש בראש. ללא ספק הישג מדהים".

יו"ר הוועד הפראלימפי, משה מוץ מטלון: "אלופת העולם שלנו יוליה צ׳רנוי, ממשיכה בשרשרת הצלחותיה לקראת המשחקים הפראלימפים בפריז 2024, כבוד ליוליה וכבוד לדגל".

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website