מוחמד זיד, החשוד בשריפת פסל בן גוריון, שוחרר: “אני בבית, לא עשיתי כלום”

פסל בן גוריון השרוף בחוף הים של תל אביב (צילום: פלאש 90)

יהל פרג’כתב

  • רסס

צרו קשר עם המערכת:

עדכון אחרון: 27.09.2023 | 18:48

  • Share via Whatsapp
  • שתפו
  • צייצו
  • open more

    • שלחו במייל
    • הדפיסו

נושאים קשורים:

בית משפט השלום בת"א שחרר היום (רביעי) את מוחמד זיד, חסר הבית שחשוד בהצתת פסלו של דוד בן גוריון, לארח שבמשטרה התקשו להציג ראיות הקושרות את זיד לאירוע. בשיחה עם ‘דבר’ אמר זיד: "בעזרת השם הכל טוב עכשיו, אני בבית, שחררו אותי מהכל, לא עשיתי כלום". זיד, שהיה לפחות בתקופה האחרונה דר רחוב, נמצא כעת בבית משפחתו באום אל פאחם. התיק עבר לטיפול הפרקליטות, שם יוחלט אם להגיש נגדו כתב אישום.

זוהר משה, עורך דינו של זיד מטעם הסניגוריה הציבורית אמר ל’דבר’ בתגובה להחלטת בית המשפט: "המשטרה הגיעה פעם נוספת עם בקשה להארכת מעצר, אבל בית המשפט דחה את הבקשה לאור העובדה שלא בוצעו פעולות חקירה חדשות, והפעולה האחרונה שבוצעה, בוצעה לפני מספר ימים".


עורך דין זוהר משה (צילום: אלבום פרטי)

כזכור, זיד נעצר ב-16 בספטמבר יום שבת, א’ ראש השנה, מספר שעות לאחר שגולשים ברשתות החברתיות החלו לפרסם תמונות של פסל בדמותו של דוד בן גוריון בחוף הים של ת"א, כשהוא שרוף ומפויח. אנשי ציבור וגולשים רבים ברשתות החברתיות קשרו את המעשה למאבק סביב הרפורמה המשפטית, ולהתבטאויות מצד תומכי הרפורמה נגד סמלים ממלכתיים כמו מגילת העצמאות.

תוך שעות ספורות הציגה המשטרה מעצר של זיד, חסר בית ששהה בתקופה האחרונה בחוף הים בת"א, כחשוד במעשה. פעולה זו לא הרגיעה את חרושת השמועות, ורבים טענו שזהו מעצר שווא כדי "להרגיע את השטח".


פסלו של דוד בן גוריון שרוף (צילום: פלאש 90)

ביום שישי האחרון שוחרר זיד למעצר בית, לאחר ששהה במעצר במשך 6 ימים, עד אתמול. בדיון ביקשה המשטרה את הארכת המעצר כדי להשלים את החקירה, ובית המשפט אישר הארכת מעצר הבית ביום אחד. בכל דיוני הארכת המעצר אליהם הובא זיד, לא הציגה המשטרה ראיה אחת הקושרת אותו לביצוע העבירה.

מאז שנעצר בערב ראש השנה המשטרה טענה שיש בידה סרטון בו נראה זיד רץ מהמקום סמוך להצתת הפסל, לא נכנס לתיק הראיות שהוצגו לבית המשפט. עקב כך קבע אתמול בית המשפט השלום אתמול שזיד ישוחרר למעצר בית למשך שבוע, שבסופו תוכל המשטרה לבקש להאריך את מעצרו.

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website