מול הבנק במסכות: עובדי ‘אוצר החייל’ מפגינים במחאה על המיזוג עם הבינ”ל

מאות עובדי בנק אוצר החייל השובתים מזה כשבוע וחצי הפגינו הבוקר (שני) מול סניף הבנק ברחוב החשמונאים בתל אביב, כשעל פניהם מסיכות בסגנון סדרת הטלוויזיה הספרדית העוסקת בשוד בנק – ‘בית הנייר’. העובדים מוחים על האיחוד הצפוי של אוצר החייל עם בבנק הבינלאומי והחשש לבטחונם התעסוקתי. העובדים חסמו את הרחובות הסמוכים לסניף, ושרו שיר מחאה שכתבו בגנות צדיק בינו, בעל השליטה בקבוצת הבינלאומי ובבנק: "אין סנטימנטים רק דיווידנדים, ובינו די, בינו די".

"מה שבעלי ההון מפחדים שנדע זה שהמיזוג פוגע בכולם, אנחנו אוהבים לתת שירות והמדדים מראים זאת", אמרה יו"ר ועד העובדים מזל בובליל, "החשבון פשוט, המיזוג פוגע בתחרותיות ופגיעה בתחרותיות היא פגיעה ישירה בכיס של כולנו", לדברי בובליל.

על פי הודעת ועד העובדים בכינוס שנערך לפני כשבוע וחצי, כל סניפי הבנק יישארו סגורים עד שהנהלת הבנק תשוב לשולחן הדיונים לניהול משא ומתן שקוף וישיר. אנו מחויבים לעצור את השוד הגדול למען כלל הציבור הישראלי. אנו מצטערים על חוסר הנוחות כלפי לקוחותינו אבל למענו ולמען כולם, נמשיך להיאבק"

מקבוצת הבינלאומי נמסר כי המיזוג לא צפוי לפגוע בעובדים, וטענו כי ועד העובדים הוא שמעכב את המו"מ. "המיזוג יעשה תוך שימור המותג ‘אוצר החייל’ על כל ערכיו כולל ההטבות הייחודיות ללקוחות וכולל מערך הסניפים", נמסר מקבוצת הבינלאומי בתגובה להפגנה הבוקר, "לפיכך לא צפויה פגיעה בתחרות, בלקוחות ובעובדים. לגבי העובדים נדגיש כי מלבד העובדה שאף עובד לא פוטר, ייהנו העובדים מקליטה בבינלאומי בהסכמי העבודה של הבינלאומי שהם מהטובים במשק".

"התנהלותו התמוהה של ועד העובדים שהחלה בכך ששבועות ארוכים נמנע מלקיים משא ומתן אינטנסיבי, נמשכת בכך שהוא מסרב לכל הצעה ומציג דרישות מוגזמות, ומגיעה לשיא בפיזור איומים ומידע שקרי על פיטורי אלף עובדים התנהלות זאת פוגעת בבנק ובעובדים. נדגיש כי המוקד הטלפוני כולל מוקד מיוחד שהוקם , אתר האינטרנט והאפליקציה הסלולרית פועלים . כמו כן פנינו לבית הדין בבקשה לצו מניעה. אנו מתנצלים בפני הלקוחות על אי הנוחות".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website