מחאת צוותי המרכזים לבריאות הנפש: “אפס סובלנות לאלימות נגד צוותים רפואיים”

האחיות והאחים במרכזים הרפואיים לבריאות הנפש ברחבי הארץ שבתו הבוקר (ראשון) כמחאה על תקיפה אלימה של אחות בבית החולים הפסיכיאטרי באר יעקב ביום חמישי האחרון. ההסתדרות הרפואית והפסיכולוגים הציבוריים שבתו אף הם לאות סולידריות.

האחיות והאחים שבתו הבוקר במרכזים הרפואיים לבריאות הנפש כמחאה על תקיפה אלימה של אחות בבאר יעקב (צילום: הסתדרות האחיות והאחים)

מחאת צוות בית החולים הפסיכיאטרי בבאר יעקב, בעקבות מקרי האלימות הקשים נגדם (ללא קרדיט)

יו"ר הסתדרות האחיות ואחים, אילנה כהן, אמרה הבוקר: "אנו מגנים בכל תוקף את ההפקרות הנהוגה ביחס לשמירה על ביטחונם הפיזי של האחיות והאחים במרכזים הפסיכיאטריים וקוראים לכל הגורמים כולל הממשלה החדשה לספק אבטחה ראויה לצוותים הסיעודיים בד בבד עם הוספת משאבים להפחתת העומסים והטיפול בחולי הנפש המאושפזים כולל אלו המאושפזים בצווי הסתכלות וצווי אשפוז".

שאול סקיף יו"ר חטיבת בתי החולים בהסתדרות האחיות והאחים, הוסיף:
"צריך אפס סובלנות לאלימות נגד צוותים רפואיים. החלטנו להרחיב את הצעדים הארגוניים כדי להדגיש את החובה להגן על האחיות והאחים בכל שעות היממה, ולהוסיף תקנים ואמצעים לטיפול באלימות במרכזים הפסיכיאטריים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מחאת צוות בית החולים הפסיכיאטרי בבאר יעקב, בעקבות מקרי האלימות הקשים נגדם (ללא קרדיט)

מחאת צוות בית החולים הפסיכיאטרי בבאר יעקב, בעקבות מקרי האלימות הקשים נגדם (ללא קרדיט)

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה אמר: "בטיחותם של אנשי הצוותים הרפואיים עומדת בראש סולם העדיפויות של כולנו, אנו מצפים שמשרד הבריאות יבטיח זאת".

האחות הותקפה ביום חמישי האחרון על ידי מטופל, שאושפז במרכז הרפואי לבריאות הנפש בצו בית משפט עקב עבירות אלימות. המטופל בעט בפניה בעצמה שהפילה אותה לרצפה והמשיך לבעוט בה עד שנבלם על ידי הצוות של בית החולים. האחות פונתה לבית חולים עם חבלות קשות בראשה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website