מחלבה באזור חיפה זייפה תאריכי תפוגה ושיווקה מוצרים פגי תוקף

משטרת ישראל בשיתוף רשות המסים ומשרד הבריאות חשפו אתמול, בתום חקירה סמויה, מחלבה באזור חיפה שעל פי החשד זייפה ושיווקה מוצרי חלב פגי תוקף. בעלי המחלבה נעצרו.  עשרות אלפי מוצרים החשודים כפגי תוקף שאינם ראויים למאכל נתפסו בפשיטה על המקום, והם הועברו להשמדה. משרד הבריאות הוציא לתכולת המחסן של המקום צו תפיסה, כולו ובהמשך יוצא לו צו סגירה. על פי הודעת המשטרה,
החקירה נמשכת וצפויים נחקרים נוספים.

על פי החשד נהגה המחלבה "למחזר" מוצרי חלב פגי תוקף, לזייף את תאריך התפוגה ולשווק אותם למרכזי קניות בצפון, תוך מה שהוגדר כ"סיכון הציבור והעלמת הכנסות בהתאם".

משטרת ישראל חשפה מחלבה באזור חיפה אשר זייפה ושיווקה מוצרי חלב פגי תוקף. (קרדיט דוברות המשטרה)

משטרת ישראל חשפה מחלבה באזור חיפה אשר זייפה ושיווקה מוצרי חלב פגי תוקף. (קרדיט דוברות המשטרה)

כאמור, אתמול עברה החקירה המשותפת לשלב הגלוי, וכוחות משטרה יחד עם רשויות אכיפה של משרד הבריאות ורשות המסים נכנסו למחלבה, עכבו לחקירה חמישה חשודים, בהם בעלי המחלבה ועובדים במקום. עוד נתפסו מוצגים רלוונטיים לחקירה, בהם המוצרים המשווקים וכן מכונת הדפסה ששימשה על פי החשד להדפסת תאריכי תפוגה "מתוקנים" וכן תפיסת משאית הובלה "עמוסה בסחורה חשודה" שהייתה לכאורה בדרכה לחלוקת מוצרי החלב.

מדובר באכיפה מתואמת במסגרת מודל תקיפה כלכלי ("שולחן עגול"), המאפשר קידום אכיפה משולבת של כלל הגורמים בהתאם לתחומי האחריות והסמכות, ובכלל זה יחידות משטרה בתחום הרישוי, המודיעין והחקירות יחד עם נציגי רשות המיסים – מע"מ חיפה וחקירות ומכס מע"מ חיפה ופקחי משרד הבריאות מחוז חיפה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website