מחשש לפיטורים המוניים: צעדים ארגוניים ב”מודגל מתכת” מראש פינה

כמאה עובדי מפעל "מודגל מתכת" מאזור התעשייה צ.ח.ר, הסמוך לראש פינה, פתחו בצעדים ארגוניים ונטשו את עמדותיהם, זאת בעקבות כוונת החברה לפטר עשרות מהם. הבוקר (שני) הפגינו העובדים בכניסה למפעל וחוסמים את שעריו, אחרי שתלו עליו שלטים בהם נכתב, בין היתר, "מודגל קורסת – הפריפריה גוססת".

הפגנת עובדים בכניסה למפעל "מודגל מתכת" מאזה"ת של ראש פינה (צילום: דוברות ההסתדרות)

לאחרונה קיבלו העובדים הודעה מהנהלת המפעל לפיה היא מתכננת צעדי התייעלות ובראשם פיטורים של כמחצית מהם. לטענת ועד העובדים, מגעים שהתקיימו עם ההנהלה למציאת פתרון שימנע את הפיטורים, הגיעו לכדי מבוי סתום. בשבוע שעברה הכריזה ההסתדרות במרחב גליל עליון סכסוך עבודה במפעל.

יו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון, יונה פרטוק, מסר כי "העובדים המסורים של מפעל ‘מודגל מתכת’ מתכת נמצאים רגע אחד לפני הצטרפות למעגל האבטלה. אנו תומכים בהם במאבקם הצודק על פרנסתם משפחתם, וקוראים לרשויות להתעורר ולמנוע את המשבר לפני שיהיה מאוחר מדי".

יונה פרטוק יו"ר מרחב גליל בהסתדרות (צילום: אורן כהן דוברות ההתסדרות)

יו"ר ועד העובדים, אביחי דגמפור, ציין כי "אנו נאבקים על חיינו ופרנסתנו. הצעדים הארגוניים שלנו ילכו ויחריפו עד אשר יימצא פתרון ותוכנית שתאפשר להימנע מהפגיעה האנושה בעובדים ותאפשר להם להמשיך לעבוד בכבוד".

מפעל "מודגל מתכת" מייצר מוצרי מתכת מחורצים וכן אביזרים ומחברים שחלקם מיועד לייצוא לחו"ל. עובדי המפעל מגיעים מיישובי האזור – בהם קריית שמונה, חצור הגלילית וטובא-זנגרייה – שאפשרויות התעסוקה בו מוגבלות ביותר. התאגדות עובדי המפעל בהסתדרות מלווה על ידי מזכיר האיגוד המקצועי מהמרחב אביב עזוז.

תגובת "מודגל מתכת" לא התקבלה, נכון לשעה זו.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website