מיליקובסקי הלווה 200 אלף דולר לבתו של נתניהו; לא ברור אם הכסף הוחזר

קשר כלכלי נוסף בין בעל ההון נתן מיליקובסקי ובין ראש הממשלה בנימין נתניהו: מיליקובסקי הלווה לבתו של נתניהו, נועה רוט, 200 אלף דולר עבור רכישת דירה – כך פורסם היום לראשונה ב-TheMarker. אף אחד מהצדדים לא הגיב לשאלה האם ההלוואה הוחזרה למיליקובסקי.

על פי הפרסום, הדירה שלצורך רכישת הזכויות בה קיבלה בתו של נתניהו את ההלוואה נמצאת בירושלים, והועברה בירושה לה ולשתי אחיותיה לאחר מות אמן, ב–2001. בשנת 2010, ניתנה לרוט ההלוואה ממיליקובסקי. סכום ההלוואה תואם דיווח המופיע במאגר פומבי של מס ההכנסה, לפיו באותה שנה נרכשו שני שלישים מהדירה ב–199 אלף דולר, השווים ללמעלה מ-750 אלף שקלים.

נתניהו מבקר על סיפון הצוללת החדשה אח"י תנין, ספטמבר 2014 (צילום: קובי גדעון לע"מ)

פרסום זה מצטרף לשורה ארוכה של קשרים הנחשפים בשבועות האחרונים אודות הקשר הכלכלי בין נתניהו ומיליקובסקי. השניים הינם קרובי משפחה רחוקים, ונתניהו ביקש בחודשים האחרונים פעמיים מוועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה אישור לגיוס מימון ממילוקבסקי, עבור הגנתו המשפטית בשלושת התיקים הפליליים בהם הוא חשוד.

נתניהו פנה לוועדת ההיתרים רק לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הפנה אותו לעשות כך. לאחר פנייתו, גילתה הוועדה כי נתניהו קיבל כבר, ללא אישור מתאים, 300 אלף שקלים ממיליקובסקי – אותם התבקש להחזיר.

עוד התגלה, כי נתניהו החזיק במניות בשותפות עם מיליקובסקי, בחברת ‘גראפטק’ שסיפקה שירותים לחברת "טיסנקרופ" הגרמנית, שעומדת במרכז פרשת הצוללות. נתניהו החזיק במניות עד שנת 2010 – אז מכר אותן תוך רווח של מאות אחוזים ממחיר הקנייה. מאז גילוי זה, שוקלת הפרקליטות האם לפתוח בחקירה פלילית בנושא.

בשבועות הקרובים, צפוי נתניהו להופיע בשלישית מול ועדת ההיתרים, ולבקש את גיוס הכספים ממיליקובסקי, ומבעל ההון ג’יימס פרטרידג’. בדיון יתאפשר לבאי כוחו של נתניהו להשלים את טיעונם בעל פה – צעד אותו הוועדה לא אפשרה עד עתה. לאחר ביצוע הדיון המשלים תינתן על ידי הוועדה החלטה חדשה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website