מינוי לאחר פסילה?

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יבחן את האפשרות למנות את ניצב בדימוס צ’יקו אדרי למפכ"ל המשטרה למרות פסילת הוועדה למינוי בכירים את מועמדותו. זאת לבקשתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן למנותו למרות הפסילה. ועדת גולדברג למינויים בכירים פסלה אדרי, המשמש כיום כמנכ"ל למשרד לביטחון פנים, וזאת בשל האשמות על התנהגות פסולה בעת היותו מנהל אגף תנועה במשטרה.

לאחר הסאגה של 2 מינויים כושלים לועדת גולדברג עצמה, האחראית לבדיקת כשירות המועמדים לתפקידים בכירים בשירות המדינה, פסלה הוועדה, על חודו של קול, את מינויו של אדרי. עילת הפסילה קשורה בתפקידו כראש אגף התנועה במשטרה. דו"ח פנימי של המשטרה מ2016 ציין אותו לרעה כמי שהגיש תלונת שווא כנגד אזרח שהעיר לו על נהיגתו. שופטת בית הדין לתעבורה ביטלה את התלונה. לאחרונה נפגש אשרי עם עורך הדין של האזרח, שהתלונן כנגד המינוי. בשל כך קבעה ועדת גולדברג כי מדובר בפגם ערכי בהתנהגותו של אדרי, המונע לדעתה את מינוי.

השר לביטחון פנים גלעדן ארדן כתב בטוויטר שלו: ‏"ולמי שלא היה ברור- ניצב בדימוס משה אדרי עבר בדיקת פוליגרף תעסוקתי בהצלחה(!) לפי דרישת הוועדה. אף מועמד לשום תפקיד אינו עובר בדיקה כזו על עברו. לא שופט עליון, לא פרקליט המדינה וגם לא ראש השב״כ. אני אלחם כנגד עוול שעושים בפעם השנייה(אחרי גל הירש) לקצין ששירת כל חייו את בטחוננו".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן (הליכוד) מעוניין למנות את אדרי למרות הפסילה של ועדת גולדברג. לכן נדרש היום היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לקבוע האם לממשלה מותר למנות מפכ"ל למשטרה גם בניגוד להמלצת הועדה למינוי בכירים. מכיוון שבממשלה לא מעוניינים להאריך את כהונת המפכ"ל הנוכחי אלשיך, ייתכן שביום א’ תמנה הממשלה מפכ"ל זמני עד שתתבהר התמונה המשפטית

Leave a Reply

Name *
Email *
Website