מי שמאמין לא מפחד: מרבית האזרחים במערב חוששים מעתידם הכלכלי

מרבית תושבי הכלכלות המפותחות מאמינים שהמבנה הנוכחי של הכלכלה העולמית "עושה יותר נזק מטוב", כך עולה מ’סקר אמון האזרחים בכלכלה’ שנערך על ידי חברת יחסי הציבור האמריקאית אדלמן, כבר 20 שנים. הסקר, שנערך בכל הכלכלות המפותחות, מצביע על פסימיות של תושבי המערב ביחס למצבם היחסי בכלכלה. על אף הצמיחה במדינות רבות במערב, מרבית הנשאלים השיבו כי הם אינם מאמינים שמצבם ישתפר כלל תוך חמש שנים.

על פי הסקר, 83% מהנשאלים חוששים לאבד את מקום עבודתם בעתיד הקרוב, על אף הצמיחה ונתוני האבטלה הנמוכים במדינות רבות. בשנים האחרונות, מדינות רבות באירופה וצפון אמריקה החלו צמיחה מתונה אחרי המשבר הכלכלי בשנת 2008, וברבות מהן, כמו בישראל, נתוני האבטלה נמצאים ברמות הנמוכות ביותר בהיסטוריה. עם זאת, מרבית הנשאלים השיבו שהם אינם בטוחים שיחזיקו בעבודתם לאורך זמן.

"אנחנו חיים בפרדוקס אמון" אמר ריצ’רד אדלמן, מנכ"ל חברת אדלמן. "מאז שהתחלנו את הסקר השנתי לפני 20 שנה, צמיחה כלכלית היא אחד הדברים המרכזיים שגורמים לאמון הציבור במערכת. היום אפשר לראות את זה באסיה ובמזרח התיכון, אבל לא בכלכלות המפותחות, ששם הגורם המרכזי הפך להיות אי השוויון בהכנסות. החששות של מרבית הציבור גדולים יותר מהציפיות שלהם, וההנחה שעבודה קשה משתלמת בסוף כבר איננה תקפה" הוא אמר.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מהסקר עולה גם כי מרבית הנשאלים מאמינים ביכולתו של המגזר העסקי להביא לצמיחה משמעותית יותר ולביטחון תעסוקתי, אבל אינם מאמינים ביכולת של דבר כזה לקרות ללא התערבות של המדינה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website