מכירת בזק מתקרבת: ועדי העובדים בקבוצה דורשים מקום במו”מ

עם פרסום ההסכמות בין בעלי השליטה הנוכחיים בקבוצת בזק להעברת השליטה בקבוצה לקרן סרצ’לייט, פנו היום (שלישי) ועדי בזק ופלאפון כי הם מתנגדים למהלכים חד-צדדיים ללא תיאום אתם לגבי השמירה על זכויות העובדים, בעת העברת שליטה.

קרן סרצ’לייט הציעה להעביר 225 מיליון שקל לקופת ‘אינטרנט זהב’ ו-260 מיליון שקל ל’בי-קום’, ותקבל 70%-75% ממניות ‘בי-קום’ – בעלת גרעין השליטה בבזק. ההצעה הזו דורשת אישור בהצבעה ביום חמישי הקרוב, ע"י אספת בעלי אגרות החוב של שתי חברות האחזקה ‘בי-קומ’ ו’אינטרנט זהב’, וכן היתר שליטה ממדינת ישראל, המחייב גם מציאת שותף ישראלי בגרעין השליטה.

מבנה השליטה בבזק (גרפיקה: אידאה)

‘אינטרנט זהב’ מחזיקה בכמחצית ממניות ‘בי-קום’, המחזיקה בגרעין השליטה בבזק ושתיהן לא מסוגלות כעת לפרוע את חובותיהן בשל העובדה כי בזק הפסיקה את חלוקת הרווחים לבעלי המניות ואין להן נכסים אחרים מלבד מניות בזק. הידיעה גרמה לזינוק של כ-5% במניית בזק, אם כי אין ודאות שהעסקה תושלם, או שתשפיע באופן חיובי על חברת בזק, גם לאחר שתושלם.

ועדי העובדים בקבוצה, בראשות עובדי בזק ופלאפון שלחו מכתבים לנציגי קרן סרצ’לייט המתריעים שלא להתעלם מהם ברקימת העסקאות להעברת השליטה בבזק.

במכתב שהוציא הבוקר יחיאל שמן, יו"ר ועד העובדים של פלאפון נכתב: "התקופה בה התקבלו החלטות הרות-גורל הנוגעות לביטחון התעסקותי של העובדים ללא שיתוף והתייעצות עם הוועד, תמה ולא תחזור עוד. פעם אחר פעם הוכחנו כי בכוחות משותפים (ועד עובדים לצד הנהלה) ניתן להוביל בפלאפון מהלכים אשר יתרמו גם לצמיחת החברה וגם לשמירה על תנאיהם ורווחתם של העובדים".

"במקרה שהרכישה תצא בסופו של דבר לפועל, חשוב לי להבהיר כי לא ניתן את ידנו למהלכים חד-צדדיים אשר יבוצעו על-ידי הקרן, ולא נהסס לפעול אם נידרש לכך. הדברים לא נכתבים מתוך איומים מרומזים או הצבת אולטימטום, אלא מתוך ניסיון רב ואמונה שרק בשיתוף-פעולה ושילוב ידיים ניתן להמשיך ולפעול להצלחת חברת פלאפון".

גם עובדי חברת בזק התייחסו למכירה הצפויה: ועד עובדי בזק חידש את סכסוך העבודה בחברה, ביחס להעברת השליטה בקבוצת בזק מבלי הסכמות עם ועד העובדים לגבי שמירת זכויות העובדים בחברה.

יו"ר ועד העובדים של בזק, שלמה כפיר, מסר כי "הודענו לאנשי סרצ’לייט כי כניסה שלהם לבזק, אם זה יקרה, מחייב להגיע איתנו להסכם. במקביל חידשנו את סכסוך העבודה בעניין. גם חברות האחזקה העבירו לסרצ’לייט מסרים בעניין".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website