מלאנוקס תירכש על ידי אנבידיה האמריקאית תמורת כ-7 מיליארד דולר

עוד אקזיט ענק. מלאנוקס תירכש על ידי ענקית השבבים האמריקאית אנבידיה תמורת 125 דולר למניה המשקף פרמיה של 17% למחיר השוק ובסכום כולל של 6.9 מיליארד דולר. עסקת מלאנוקס היא האקזיט השני בגודלו בהיסטוריה של ההיי טק הישראלי, אחרי מכירת מובילאי בשנת 2017. האיחוד בין שתי החברות שמספקות רכיבים שונים לשוק מחשבי העל עתיד לרכז בידי אנבידיה כח משמעותי בתחום.

איל וולדמן, מנכ"ל ומייסד מלאנוקס טכנולוגיות (צילום באדיבות מלאנוקס טכנולוגיות)

מלאנוקס שהוקמה ב-1999 על ידי קבוצת יזמי היי טק ובראשה איל וולדמן (שהקים ומכר את חברת גלילאו לפני למעלה מ-20 שנה) והיא מתמחה בפיתוח רכיבי אלקטרוניקה להעברת מידע בקצב מהיר. מטה החברה ממוקם ביוקנעם והיא מחזיקה מספר מרכזי פיתוח ברחבי הארץ. החברה מעסיקה כ-3,000 עובדים. במהלך 2018 חצתה החברה את רף מיליארד הדולר הכנסות בשנה.

לאחר שאושרה היום העסקה על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות אמר וולדמן, המשמש כמנכ"ל החברה, כי "שילוב שתי החברות שלנו מגיע כהרחבה טבעית של השותפות ארוכת השנים שלנו והוא מתאים מאוד בהתחשב לתרבות המונעת ביצועים המשותפת שלנו. שילוב זה יטפח יצירת טכנולוגיה רבת עוצמה והזדמנויות מצוינות עבור האנשים שלנו".

עובדי חברת מלאנוקס טכנולוגיות ביוקנעם. (צילום: משה שי/פלאש90)

שר האוצר כחלון בירך על העסקה ואמר כי "מעולם לא היתה הכלכלה הישראלית כה חזקה. ההצלחה של מלאנוקס היא עוד אות כבוד לכלכלה הישראלית וגאווה גדולה לתעשיית ההייטק. עובדי החברה הוכיחו את הכישרון והיזמות שיש לעובד הישראלי. על אף כל מנבאי השחורות, כלכלת ישראל חזקה ומשגשגת ונמשיך לנצח לטובת כלל עם ישראל והמדינה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website