ממחר: תחנת הרכבת בנתב”ג תיסגר לכל מי שנוחת בישראל

בניסיון למנוע את התפשטות נגיף הקורונה, הוחלט כי מחר (רביעי) תיסגר תחנת הרכבת בנתב"ג לכל הנוחתים בישראל. הנסיעה מתחנת נתב"ג תתאפשר רק לעובדי נמל התעופה וצוותי האוויר שיזוהו באמצעות תג עובד. נוסעי טיסות הפנים יוכלו להשתמש בשירותי הרכבת עם הצגת כרטיס טיסה – תנאי הכרחי לנסיעה ברכבת. ההחלטה התקבלה בעקבות ההנחיה שפורסמה אתמול, לפיה כל מי ששב לארץ ייכנס לבידוד ביתי למשך שבועיים.

צוותי הביטחון של הרכבת יהיו אחראים על אכיפת הנהלים החדשים, שייכנסו לתוקף מחר. משרד התחבורה, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ורכבת ישראל קוראים לציבור להישמע להוראות הפקחים, וממי שנדרש להיות בבידוד – לא לנסוע בתחבורה הציבורית כדי לא לסכן את כלל הציבור.

מועד עובדי הרכבת נמסר כי "ההחלטה על איסור כניסת הבאים לישראל לרכבת בתחנת נתב"ג היא החלטה חשובה למען בריאות העובדים והנוסעים ברכבת ואנו מברכים על כך. יחד עם זאת יש לוודא כי תתקיים האכיפה הנדרשת וינתנו הכלים לכך. כמו כן, יש לוודא כי הודעה מסודרת, לכל השבים לארץ על איסור הנסיעה ברכבת (בכל התחנות לא רק בנתב"ג), תינתן להם עם רגע הנחיתה בישראל.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד מסרו בוועד כי "לאור העובדה כי מגמת ההתפשטות של הנגיף נמשכת, יש לקבוע נהלי התגוננות לכל עובדי הרכבת בכל רחבי הארץ ולקבוע דרכי התנהלות של ציבור הנוסעים בכל התחנות והרכבות. לצערנו ישנם נושאי הנגיף וחולים שאולי עדיין לא יודעים כלל על מחלתם וממשיכים לנסוע ברכבות. יש להבטיח את שלום העובדים ואת שלום ציבור הנוסעים ולנקוט בצעדים שיצמצמו ככל הניתן חשיפה."

אתמול (שני) פנו ועד עובדי הרכבת למנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל מייקסנר, ולשר התחבורה, בצלאל סמוטריץ’, בדרישה לקבל החלטה על נהלי הנסיעה ברכבת לאור התפשטות נגיף הקורונה. "למען שמירה על בריאותם של הנוסעים והעובדים ברכבת, יש להפעיל אמצעי אכיפה כלפי נוסעים שעולים לרכבת בתחנת נתב"ג או לסגור את התחנה לאלתר" נכתב במכתב.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website