ממשלה בטלטלה

אמנם שרי הבית היהודי נפתלי בנט ואיילת שקד הודיעו אתמול (שני) כי לא יתפטרו מהממשלה, וכי הסירו את כל דרישותיהם הפוליטיות כדי ש"ישראל תחזור לנצח", אבל נראה שלקואליציה הנוכחית ללא ‘ישראל ביתנו’ יהיה לא קל לנצח.  אחר הצהריים הוציא ראש הממשלה הודעה כי נפגש עם ראשי סיעות הקאוליציה, ככל הנראה כדי ליישר הדורים, אך הצרה של ממשלתו תגיע הפעם גם מבחוץ.

לאור החשש מפני תבוסה, החרימה אחר הצהריים הקואליציה את הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה במליאת הכנסת. מאוחר יותר הצליחה האופוזיציה להפיל הצעת חוק ממשלתית, חוק המקרקעין, של הקואליציה שעלתה במליאה לקריאה שנייה ושלישית ברוב של חמישה חברי כנסת.

הקושי בו מצויה הקואליציה נובע מהעדרותם של חברי כנסת – ח"כ יעקב מרגי, ח"כ יצחק ועקנין וח"כ אורן חזן שוהים בחו"ל, ובנוסף אליהם ח"כ ישראל אייכלר נעדר בעקבות חתונת נכדתו. נוכח ההצהרה של האופוזיציה כי כל הקיזוזים מבוטלים לא נותרה בפני הקואלציה הצרה החדשה ישנה של נתניהו, להעדר מהמליאה.

התפקיד של הקואליציה לגייס קולות לחוקים שלכם. התפקיד שלנו לעשות לכם חיים קשים.
תתאמצו[email protected]

— Ayelet Nahmiasverbin???? (@Ayeletnnv) November 19, 2018

בעקבות התבוסה משכה הקואליציה את כל הצעות החוק שהיו אמורות לעלות להצבעה במליאת הכנסת מחשש שלא יהיה לה רוב. מדובר בשבע הצעות חוק לפחות.

לאחר האכזבה מהזיגזג של בנט, שהציל את הקואליציה הנוכחית ומנע בחירות בשלב זה, נראה כי העבודה של האופוזיציה תהיה קלה ותרשום לא מעט הישגים. ״הקואליציה הרעועה הזאת תיכשל. היא לא תעביר את החוקים הרעים שלה, ותספוג תבוסה אחר תבוסה״ אמר ח"כ עפר שלח (יש עתיד), ״נעשה משעמם להיות באופוזיציה, הקואליציה עושה את העבודה הרבה יותר טוב מכל אחד אחר", אמר ח"כ נחמשן שי (המחנה הציוני).

גם חברות וחברי הכנסת של מרצ התענגו על רגעי הנחת, יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג אמרה, ״הקואליציה הזאת צריכה ללכת הביתה וכמה שיותר מהר. כל הזחיחות וההתנשאות שלהם נעלמו ואנחנו נמשיך למרר את חייה עד שהיא תתפרק״

למרות כל תעלולי התנהלות יו״ר המליאה , האופוזיציה הפילה הצעת חוק של הקואליציה וזאת רק ההתחלה. קואליצית 61, ברוך הבא. pic.twitter.com/lEok10HVb1

— Esawi Frej 'עיסאווי פריג (@EsawiFr) November 19, 2018

Leave a Reply

Name *
Email *
Website