מנדלביט לכ”ץ: יש לשמור על ריסון בגיבוש תכנית כלכלית בזמן בחירות

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פנה אתמול (רביעי) לשר האוצר ישראל כ"ץ בבקשה לשמור על ריסון בקידום תכניות כלכליות בתקופות הבחירות. זאת, על רקע הודעתו של כ"ץ על גיבוש תכנית האצה ליציאה ממשבר הקורונה.

במכתב לשר האוצר הבהיר מנדלבליט כי משרד היועמ"ש מגויס לביצוע הפעולות הדחופות להתמודדות עם המשבר הבריאותי והכלכלי, וציין כי יש להתחשב ב"נסיבות יוצאות הדופות השוררות כעת".

עם זאת, כתב מנדלביט "אבקש להזכיר, כי אנו מצויים בתקופת בחירות, הגוזרת על הממשלה, לרבות שריה ומשרדי הממשלה, חובת איפוק וריסון בכל הנוגע להחלטות, הקצאת משאבים, יוזמה וחקיקה. איפוק וריסון אלה נדרשים, בין היתר, על מנת שהממשלה היוצאת לא תקבל החלטות שתקשנה על הממשלה החדשה", וכן להימנע משימוש בכוח השלטוני ובמשאבי המדינה לתעמולה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנדלבליט מתייחס  לפרסומים לפיהם גיבש משרד האוצר תכנית יציאה ממשבר הקורונה ובה ביטול תשלומי מעסיקים לביטוח הלאומי עבור עובדים בחל"ת, ביטול קיזוז מענק הוצאות קבועות מדמי אבטלה לשכירים עצמאיים וכן מענק מיוחד למובטלים שיחזרו לעבודה אחרי תקופה ממושכת. בנוסף מכילה התכנית שינויים בתנאי הזכאות למענקי הוצאות קבועות, כל על פי פרסום ב-Ynet.

יישום חלק נרחב מהתכנית ידרוש שינוי חקיקה, דבר שיקשה על יישומה בזמן ממשלת המעבר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website