מנהיגי ארה”ב וקוריאה הצפונית נפגשו בשנית לדון בתכנית הגרעין

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ ושליט קוריאה הצפונית, קים ג’ונג-און פתחו היום (רביעי) את ועידת הפסגה השנייה שלהם כשנשאו נאומים מלאי תקווה ונכנסו לשיחה בארבע עיניים לפני שישבו יחד לארוחת ערב שלאחריה ימשיכו את שיחותיהם בנושא תכנית הגרעין של קוריאה הצפונית.

שני המנהיגים החליפו חיוכים ולחיצות ידיים חמות מול סידור דגלים של ארה"ב וקוריאה הצפונית. השניים התייצבו מול המצלמות לפני שנעלמו לצורך שיחתם הפרטית, בדומה לזו שקיימו בפגישתם ההיסטורית הראשונה לפני כשנה בסינגפור.

מנהיג קוריאה הצפונית קים ג’ונג און מגיע לוועידת הפסגה בהאנוי. 26 בפברואר (AP Photo/Minh Hoang)

"השגנו התקדמות משמעותית", אמר טראמפ על פגישתם הראשונה של השניים. "אני חושב שההתקדמות הגדולה ביותר היא שמערכת היחסים שלנו טובה", הוסיף טראמפ וכשנשאל אם הפסגה תוליד הצהרה שתסיים את מלחמת קוריאה השיב "נראה". קים מצידו אמר כי הוא מלא בביטחון כי יצליחו להשיג את היעדים השאפתניים שכולם מצפים להם.

על-פי הסיכום בין השניים, לכל אחד מהמנהיגים הצטרפו שני מלווים ולצדם מתורגמנים. אל טראמפ הצטרפו מזכיר המדינה, מייק פומפיאו וראש הסגל המכהן של הבית הלבן, מיק מולבאני בעוד שאל קים הצטרפו קים יונג-צ’ול, שליחו לענייני שיחות עם ארה"ב ושר החוץ של קוריאה הצפונית, רי יונג-הו.

רבים התייחסו למיקום בו התקיימה הפסגה, מלון יוקרה ברובע הישן של בירת ויאטנם וציינו כי מדובר בבחירת מיקום אירונית במידה לא מעטה ביחס להיסטוריה של היחסים בין ויאטנם לארה"ב ומקור המתיחות ההיסטורית בין ארה"ב לקוריאה הצפונית.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website