מנהיג הרוב בסנאט: כתב האישום כנגד דונאלד טראמפ יועבר ביום שני הקרוב

הסנאט יקבל לידיו את כתבי האישום כנגד הנשיא הקודם, דונאלד טראמפ, כך הודיע היום (שישי) מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט, צ’אק שומר. "שוחחתי עם מנהיגת הרוב בבית הנבחרים האמריקאי, ננסי פלוסי, והיא הודיעה לי שכתבי האישום יועברו לסנאט ביום שני".

שומר גם טען שישנה הסכמה רחבה בקרב מומחים בתחום המשפט שלקונגרס האמריקאי ישנה סמכות לשפוט את הנשיא גם לאחר סיום תפקידו, ובכך למנוע ממנו את היכולת להתמודד שוב בבחירות הבאות לנשיאות ב-2024.

משמעות הדבר היא שהמשפט בסנאט צפוי להתחיל יום למחרת, ביום שלישי, אלא אם יושג הסכם אחר בין הצדדים. מנהיג המיעוט הרפובליקני בסנאט הציע לדחות את הליך ההדחה לאמצע פברואר על מנת לאפשר לצוות המשפטי של טראמפ להיערך למשפט.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על מנת להצליח לסיים את הליך ההדחה בהרשעתו של טראמפ על הדמוקרטים לגייס 17 סנאטורים רפובליקנים שיהיו מוכנים להצביע כנגד הנשיא הקודם. מנהיג הרפובליקנים בסנאט כבר הודיע שלא יכפה הצבעה מפלגתית בנושא ויאפשר לכל סנאטור להצביע על פי מצפונו, אך הליך ההדחה יציב צומת הכרעה קשה לסנאטורים רבים שיצטרכו לנווט בין רצונם לראות את טראמפ מחוץ למערכת הפוליטית לבין חששם מהבייס הנאמן לו.

תזמון המשפט ישפיע גם על הליך המינוי של אנשי הממשל החדש בסנאט והנשיא ביידן כבר הצהיר שהוא מבקש מהסנאטורים לאפשר להליך להתקדם על מנת לא להשאיר את כל הרשות המבצעת ללא הנהגה ברורה.

כתב האישום כולל סעיפים כגון "הסתה לאלימות נגד הממשלה", "עידוד אלימות" ו"הסתה למרד", כל זאת על רקע הסתערות תומכיו על הקפיטול . במידה ויורשע בסעיפים אלו, מעבר למשפט הפלילי שעשוי להיפתח בנושא, כל מינוי פדרלי יהיה חסוי בפני טראמפ בעתיד.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website