מספר הפענוחים של בדיקות הקורונה רחוק מהיעד, ובמגמת ירידה

משרד הבריאות פרסם היום (שבת) את כמות הבדיקות שנעשו בימים האחרונים, והנתונים רחוקים מאד מהיעד שהוצב: על פי נתוני המשרד נבדקו אתמול 5,980 אנשים בלבד. בימים שלפני כן – ערב פסח ויום החג נבדקו 5570 ו-5521 אנשים בלבד. גם לפני החג ביום שלישי נבדקו 6,952 אנשים בלבד.

מדובר בכמות תוצאות הבדיקות ליום ולא בכמות הבדיקות שנעשו, כך שכמות הבדיקות שנעשות עדיין לא ידועה.


דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הנתונים שפורסמו רחוקים מאד מהיעד אליו התחייב ראש הממשלה בנימין נתניהו – עשרת אלפים בדיקות ביום. שיא הבדיקות היה לפני כשבוע, ב-3 באפריל, אז עמדה כמות הבדיקות על 9,903 בדיקות.

בתחילת מרץ התחייב ראש הממשלה בנימין נתניהו כי בקרוב יתקיימו בישראל מידי יום עשרת אלפים בדיקות.

במשרד הבריאות מדגישים כי מדובר במספר בדיקות המעבדה שפוענחו בלבד: "מספר הדגימות שנלקחות על ידי מד"א בבתי הנבדקים וגם בחניוני ״חנה וסע״ (דרייב אין) הוא בקצב גבוה של אלפי דגימות ביום דבר שמציב את ישראל בין המקומות הראשונים בעולם .

"הקצב ירד בימים האחרונים גם כתוצאה של מחסור בריאגנטים ומעבר לתוצרת מקומית וירידה ברצון הציבור להיבדק כתוצאה מהחג. לצורך כך המעבדות עברו תהליכי עדכון פנימיים שנועדו לאפשר לעבוד על ריאגנטים מתוצרת מקומית.

"תהליך זה מצריך התאמה של כל מעבדה למספר שעות עד יום שלם, כפועל יוצא מכך הייתה ירידה בפעילות המעבדות שתיפתר בקרוב.

"כחלק מסל הפתרונות נוסף גם הציוד החדש שנרכש – בהן 6 מכונות נוספות של חברת BGI-AID שיגביר את הקצב ל20,000 אלף בדיקות מעבדה ביום – זאת לאחר התאמת המכשור החדש והצבתו בקופות החולים ולאחר מכן המשך עליה עד ליעד שהציב ראש הממשלה.

"יחד עם הכשרת מעבדות אוניברסיטאיות נוספות בהן מכון ויצמן שעמה כבר נחתם הסכם ועם המעבדה באונ׳ ת״א שאמור להיחתם עמה הסכם מחר."

Leave a Reply

Name *
Email *
Website