מסתמן: תדירות קווי האוטובוס תצומצם, הרכבת לא תיסגר

במסגרת החלטת הממשלה על החמרת הסגר, הוחלט לצמצם את היקף הפעילות של התחבורה הציבורית. המתכונת המדויקת לאילו קווים ימשיכו לפעול ובאיזה היקף טרם נקבעה.

שרת התחבורה, מירי רגב שואפת לשמור את הרכבת פתוחה, גם אם בהיקף מצומצם. שירותי האוטובוסים צפויים להצטמצם למעט קווים שמגיעים לבתי חולים או למרכזי קניית מזון שיוגדרו כחיוניים. התדירות של רוב הקווים תרד למינימום. קווים בין-עירוניים צפויים להיפסק כמעט לחלוטין.

יש לציין כי בסגר הראשון, התחבורה הציבורית פעלה בהיקף של 25% ומועד הפעילות הוגבל לימים א-ה’ בין 5 בבוקר ל20:00 בערב. הרכבת הושבתה לחלוטין ולקח למשרד התחבורה ימים ארוכים להסכים עם משרד הבריאות על השבת הרכבת לפעילות תחת מגבלות מחמירות.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עד לגיבושו של המתווה המלא להפעלת התחבורה הציבורית בתקופת הסגר הוחלט במשרד התחבורה כי מחר (שישי) התחבורה הציבורית תפעל כסדרה עד השעה 14:00, בקווים העירוניים, כפי שהותר בשבוע שעבר. ההוראות החדשות ייכנסו לתוקף מלא, רק במהלך השבוע הבא.

האם נמל התעופה בן גוריון יושבת?
עד כה לא הושבת נמל התעופה בן גוריון, גם בסגר הראשון. כללי הבידוד המתחייבים והסגרים במדינות השונות צמצמו בו את הפעילות למינימום אך טיסות ספורות המשיכו לצאת ולהיכנס לישראל כל תקופת מגיפת הקורונה.

כעת, נדונה לראשונה האפשרות לסגור את נמל התעופה, כאשר ייתכן שהסגירה תוטל אך ורק על טיסות נכנסות ולא על טיסות יוצאות. סגירת הנמל, אם תוחלט, תהיה החלטה חריגה וחסרת תקדים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website