מעודדים וחוששים

ארגון ‘Kick It Out’ הבינלאומי פרסם השבוע את תוצאות הסקר שערך בשנה האחרונה עם האפליקציה ‘Forza Football’ על ממדי הגזענות במגרשי הכדורגל. לאחר שהשתתפו בסקר כ-27 אלף אוהדים מ-38 מדינות, הגיעו התוצאות הלא מחמיאות שבמרכזן עומד הנתון ש-54% אחוז מהאוהדים שהשתתפו בסקר, תענו שצפו בהתעללות גזענית במגרשי הכדורגל המקומיים.

על-פי הסקר השנתי. במדינת פרו היה האחוז הגבוהה ביותר של אוהדי כדורגל שדיווחו על גזענות במגרשים עם 77%, לעומת זאת המדינה עם האחוז הנמוך ביותר לפי הסקר היא הולנד 38%, בריטניה נמצאת במקום טוב באמצע עם 50%. התוצאות הבעייתיות והאחוזים הגבוהים משקפים מצב בעייתי שקיים היום במגרשי הכדורגל, בהם ישנה אלימות מילולית, ביטויים של גזענות ושנאה באופן יומיומי החוצה תרבויות ויבשות.

pic.twitter.com/nvLhNNHDvk

— Forza Football (@ForzaFootball) November 21, 2018

אוהדי הכדורגל נשאלו גם האם הם ירגישו בנוח אם שחקן מגזע או רקע אתני שונה יצטרף לקבוצתם. לפי הסקר ישנו ממוצע של 84% שאמרו שאין להם בעיה עם זה, כאשר אוהדי נורבגיה (95%), שבדיה (94%) וברזיל (93%) בלטו בקבלת האחר. אילו מדינות המזרח התיכון בלטו בגישה חסרת הקבלה והסבלנות. לבנון עם 15% ואיחוד האמריות עם 19% בלבד.

לורד אוסלי יושב ראש הארגון ‘Kick It Out’ אמר בתגובה לפרסום תוצאות הסקר לגארדיאן "אם היית שואל את השאלה הזאת לפני 10 שנים, בוודאי לפני 25 שנה, על כמה אוהדים היו עדים להתעללות גזענית, קרוב לוודאי שזה היה כ-90%, אז העובדה שזה 50% היא מאכזבת ונעימה, כי אנחנו נעים בכיוון הנכון. מה שמאכזב, זה שרק בסביבות 40% מהאוהדים יודעים מה לעשות בקשר לזה. זה קריטי מבחינת המקום שבו אנחנו רוצים לקחת את הכדורגל. אנחנו רוצים שמועדוני הכדורגל והרשויות יעשו הרבה יותר. בכל מועדון כדורגל צריך להיות שלטים בכל מקום, כדי להזמין אנשים להוריד אפליקציה של ‘Kick It Out’ או להתלונן ישירות למועדון על גילוי הגזענות".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website