מעקב ממשלתי וללא עידוד: יפן פרסמה את ספר החוקים לאולימפיאדת טוקיו

מארגני המשחקים האולימפיים והפראלימפיים בטוקיו וממשלת יפן, פרסמו אתמול (רביעי) את "ספר החוקים" בהתאם לתקופת הקורונה, שילווה את הספורטאים ואת מי שעוטף אותם במשחקים שייצאו לדרך ב-23 ביולי.

הנוהל החדש כולל עטיית מסכה, תשובה שלילית בבדיקת קורונה לפני ואחרי הטיסה לטוקיו, בדיקת קורונה בכל ארבעה ימים לפחות ואיסור נסיעה בתחבורה הציבורית. בנוסף לכך, כל ספורטאי יחויב להוריד לטלפון החכם שלו אפליקציית מעקב מטעם הממשלה.

First Playbook published outlining measures to deliver safe and successful Olympic and Paralympic Games Tokyo 2020 https://t.co/MCyKhHyT5B
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

— IOC MEDIA (@iocmedia) February 3, 2021

כמו כן, המארגנים מבקשים מהספורטאים להימנע מחיבוקים ולחיצות ידיים. שמירה על מרחק של שני מטרים תתקיים בכל זמן השהות בטוקיו, למעט "סיבות מבצעיות" במהלך התחרויות או באזורי האימון. חיסון לא יהיה חובה עבור המשתתפים.

על הספורטאים ייאסר להצטרף לכל התקהלות שלא קשורה בתחרויות, אסור לבקר במקומות המשחקים כצופים ואסור לבקר באזורי תיירות, חנויות, מסעדות או ברים וחדרי כושר במשך 14 הימים הראשונים מההגעה לכפר האולימפי.

הלוגו האולימפי בטוקיו, יפן (צילום: REUTERS/Kim Kyung-Hoon)

לצוות שילווה את הספורטאים למשחקים יהיה אסור לשיר, לעודד, או אפילו לזמזם במהלך התחרויות. הגרסה הבאה של ספר החוקים צפויה לצאת לאור במהלך חודש אפריל. המארגנים לא כתבו דבר על כמות הצופים שתורשה להיכנס לאצטדיונים במהלך המשחקים, אם בכלל.

מנכ"ל הוועד האולימפי הבינלאומי, כריסטוף דובי, אמר: "אנחנו יודעים שהמשחקים האולימפיים הללו יהיו שונים במספר דרכים עבור המשתתפים, יהיו כמה תנאים ואילוצים שידרשו גמישות והבנה. בתמורה, המשחקים האולימפיים והפראלימפיים בטוקיו ייזכרו כרגע היסטורי לאנושות, לתנועה האולימפית ולכל אלה שתורמים להצלחתם".

בסקר שנערך ביפן, כמעט 80 אחוזים מהציבור מתנגדים לקיום האולימפיאדה כמתוכנן ומודאגים שזרם ספורטאים יפיץ עוד יותר את הנגיף.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website